Sparingowy maraton Broni

BROŃ RADOM - POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI
Sobota godz. 13
BROŃ RADOM (juniorzy) - JODŁA JEDLNIA LETNISKO
Sobota godz. 15

W sobotę trener Dariusz Różańaski zaplanował dwa mecze kontrolne. Wraz z zespołem juniorów starszych, kadra jest szeroka i szkoleniowiec chce, aby w tym dwumeczu każdy miał w nogach co najmniej 90 minut.,
W ostatnich dniach trener mocniej podkręcił tempo. Może trochę brakować sił i świeżości podczas sparingów, ale to ma procentować cały rok, nie tylko wiosną.

W sobotę większa część pierwszej kadry zagra w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie, bo Pogoń walczy o awans do trzeciej ligi w grupie północnej. Oczywiście to tylko sparing i nijak on się ma dfo ligowych meczów, ale popatrzeć można z ciekawością.
Nadal przeziębiony jest Tomasz Zagórski i nie będzie mógł on zagrać. Ze względu na ważne sprawy osobiste, w sobotę zabraknie też kapitana, Pawła Młodzińskiego.
Z kolei w zespole juniorów brakować będzie Wiktora Żurka, Wiktora Nobisa oraz Jakub Goździa.
Część zawodników, która mniej zagra z Pogonią, to pomoże juniorom w meczu z Jodłą. warto przypomnieć, że trenerem Jodły jest były szkoleniowiec Broni i jeden z najbardziej zasłużonych wychowanków klubu – Tomasz Dziubiński.

Trener Dariusz Różański zrezygnował z dalszego testowania Michała Tojanowskiego (rocznik 1997, ostatnio Iłżanka Kazanów). Zawodnik prawdopodobnie trafi do Skaryszewianki.
Jedną nogą w naszym zespole jest już Moatasem Aziz, który zaakaceptował wszelkie warunki gry w Broni i od poniedziałku mieszkać będzie w Radomiu. Trwają też rozmowy na linii Broń – władze Szydłowianki. Chodzi tutaj o pozyskanie dwóch graczy tego klubu, Patryka Czarnoty i wspomnianego Zagórskiego.
Na tym budowanie kadry się nie kończy.
Priorytetem dla trenera i władz klubu jest jeszcze pozyskanie wartościowego środkowego obrońcy. Rozmowy trwają i niewykluczone, że w weekend coś w tej kwestii się wyjaśni.