Sparingowy weekend

W miniony weekend trzecioligowcy rozegrali kolejne sparingi. Na pewno największe wrażenie robi wynik… Broni, ale w innych meczach także padły ciekawe wyniki.   Nie tylko nasza drużyna zmierzyła się z drugoligowcem, ale jako jedyna odniosła zwycięstwo.
Dziś także mała reminiscencja- z trzeciej ligi do reprezentacji.

Pogoń Siedlce- Tęcza Płońsk 2:0 – w meczu rozegranym w Warszawie obie bramki zdobył Jacek Kosmalski, który wszedł na boisko po przerwie.
MKS Kutno- Żyrardowianka 1:1– ( w środę Ursus pokonał Żyrardowiankę 3:0)
Mazur Karczew- CWKS Legia Warszawa 4:1 – Mazur przełamał wreszcie sparingową niemoc, pokonując młodą drużynę z Bemowa. W zespole z Karczewa wystąpił Michał Gromadzki z OKS Otwock.
Radomiak- Motor Lublin 3:3 – sparingowa potyczka „ cios za cios” z wyrównującą bramką „zielonych” w ostatniej minucie. Pawłem Tarnowskim  i Piotrem Kornackim zainteresowana jest Wisła Płock, Maciej Świdzikowski zagrał kolejny mecz w Pogoni Szczecin.
Narew Ostrołęka- Iskra Krasne 0:1 – po dobrych meczach z drugoligowcami, tym razem porażka z drużyną z IV ligi.
Sokół Aleksandrów- Calisia Kalisz 5:1  – meczodbył się w Sieradzu. Trzy gole zdobył Olaf Okoński, dwa- Paweł Adamiec.
Legionovia- Hutnik Warszawa 0:0 – tym razem remis legionowian z liderem IV ligi
MKS Przasnysz- KP Piaseczno 0:1 – gol dla Piaseczna padł już w pierwszej minucie meczu. Wg. relacji zamieszczonej na stronie MKS, to IV- ligowcy przeważali w tym meczu.
UKS SMS Łódź- Pilica Przedbórz 2:2 – bramki dla gospodarzy Jakub Kiełb oraz Mariusz Rybicki. Bramki dla gości Bartłomiej Grala i Michał Bała.
Włókniarz Zelów – OKS Olsztyn 0:4 – w ośrodku „Ptak „ w GutowieMałym goszczą drużyny na obozach przygotowawczych. Korzystają na tym łódzcy trzecioligowcy, grający sparingi z drużynami z wyższych lig, także z ekstraklasy. Włókniarz zagrał z II ligowym OKS Olsztyn, wysoko przegrywając ten mecz.
Pilica Przedbórz- Hetman Włoszczowa 3:0– wynik z środy
Warta Sieradz – Zawisza Pajęczno 3:0 – Warta w najmocniejszym składzie wygrała 3:0 z IV- ligowym Zawiszą Pajęczno. Zmiennicy tego samego dnia zremisowali 0:0 z WKS Wieluń.
Ursus Warszawa – Avia Świdnik 2:2 – po pięciu zwycięstwach z drużynami z niższych lig, tym razem Ursus zremisował z trzecioligową Avią ( w najbliższą sobotę Avia przyjeżdża do Radomia na mecz z Radomiakiem). Do drużyny dołączył Łukasz Frączek z II ligowego Jezioraka Iława, a kierownictwo klubu zapowiada jeszcze 5-6 nowych piłkarzy. To będzie całkiem nowy Ursus.

I jeszcze jedna reminiscencja. 16 maja 2009 roku Michał Kucharczyk,  napastnik Świtu Nowy Dwór  zdobył dla swojej drużyny gola ligowym w meczu z Bronią ( Broń przegrała ten mecz 1:5).Niespełna dwa lata później- ten sam  zawodnik- reprezentujący barwy Legii Warszawa- zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z Mołdową. Czy za dwa lata doczekamy się debiutu w reprezentacji zawodnika mającego Broń w swoim piłkarskim CV ?