Sportowe stypendia przyznane

Poznaliśmy listę radomskich stypendystów sportowych. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej pomocą samorządu objęci zostali medaliści mistrzostw Polski, a także najbardziej prestiżowych imprez międzynarodowych. Po raz pierwszy opublikowany wykaz oficjalnie zawiera nazwiska szkoleniowców.

Tryb przyznawania, wstrzymywania i pozbawiania oraz ustalania wysokości stypendiów sportowych określa uchwała z 20 czerwca 2011 roku. W sumie stypendia przyznawane są na pisemny wniosek klubu sportowego mającego siedzibę i działającego na terenie miasta Radomia już od 2007 roku. Przed zapoznaniem się z listą przypominamy, w przypadku drużyn występujących w rozgrywkach ligowych stypendia przyznano „tylko” na I półrocze 2012 roku.

Stypendia medalistów i trenerów:
Sylwia Doroszyńska (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – brązowy medal w boksie w kategorii wagowej 51 kg na XI Mistrzostwach Polski Kobiet Seniorek w Boksie – 1125 zł;
Dagmara Der (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – brązowy medal w boksie w kategorii wagowej 81 kg na X Mistrzostwach Polski Kobiet Juniorek w Boksie – 675 zł;

Aleksandra Bednarska (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – brązowy medal w boksie w kategorii wagowej 64 kg na X Mistrzostwach Polski Kobiet Juniorek w Boksie – 1350 zł;
Marcin Awiżeń (Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start) – srebrny medalu w biegu na 800 m – T46 na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC Athletics World Championships) – 2250 zł;

Alicja Fidorow (Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start) – brązowy medal w biegu na 400 m – T46 na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC Athletics World Championships) – 2250 zł;

Kacper Kornelli (Uczniowski Klub Sportowy Starówka) – brązowy medal w lekkiej atletyce (bieg na 110 m ppł) na Mistrzostwach Polski Juniorów – 1350 zł;

Wojciech Peryt (Bokserskie Towarzystwo Sportowe 1926 Broń) – srebrny medal w boksie w kategorii wagowej 49 kg na 82 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów – 1125 zł;

Michał Cieślak (Bokserskie Towarzystwo Sportowe 1926 Broń) – srebrny medal w boksie w kategorii wagowej 91 kg na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – 1350 zł;

Weronika Domagała (Radomski Klub Tenisowy Return) – brązowy medal w tenisie ziemnym gra podwójna na Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet – 1125 zł;

Bartosz Czarnocki (Towarzystwo Strzelectwa Sportowego VIS) – brązowy medal w strzelectwie sportowym (karabin sportowy 60 strzałów leżąc) na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 450 zł;

Aleksandra Janczara (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – złoty medal w boksie w kategorii wagowej 80 kg na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 300 zł;

Paulina Wilczak (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – brązowy medal w boksie w kategorii wagowej 48 kg na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 450 zł;

Magdalena Okrój (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – brązowy medal w boksie w kategorii wagowej 70 kg na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 225 zł;

Magdalena Rylska (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – brązowy medal w boksie w kategorii wagowej 80 kg na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 225 zł;

Olga Bochniewska (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – srebrny medalu w boksie w kategorii wagowej 57 kg na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 450 zł;

Katarzyna Kupis (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – złoty medal w boksie w kategorii wagowej +80 kg na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 300 zł;

Tomasz Duda (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – złoty medal w boksie w kategorii wagowej 49 kg na XIX Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – 900 zł;

Sławomir Żeromiński (Bokserski Klub Sportowy Radomiak) – trener 3 stypendystów w 2010 r. i 4 stypendystów w 2011 r. (medalistów Mistrzostw Polski w boksie) – 1350 zł;
Radomskie Centrum Siatkarskie – złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce siatkowej: Kacper Gonciarz – 3000 zł, Łukasz Zugaj – 1600 zł, Rafał Pszenny – 1600 zł, Krzysztof Michalski – 1500 zł, Łukasz Łapszański – 1600 zł, Piotr Orczyk – 1600 zł, Daniel Ostrowski – 3000 zł, Bartłomiej Grzechnik – 1600 zł, Wiktor Skwarek – 1600 zł, Kamil Jarzyna – 1500 zł, Paweł Filipowicz – 1700 zł, Jakub Wachnik – 1600 zł, Stawicki Hubert – 1500 zł;

Andrzej Sitkowski (Radomskie Centrum Siatkarskie) – trener złotych medalistów w piłce siatkowej na Mistrzostwach Polski Juniorów – 1800 zł;

Bartłomiej Malec (Radomskie Centrum Siatkarskie) – brązowy medal w siatkówce plażowej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 450 zł;

Arkadiusz Kułynycz (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 74 kg na Mistrzostwach Świata Juniorów – 3150 zł;

Łukasz Fafiński (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego -Olimpijczyk) – brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 74 kg na Mistrzostwach Polski Seniorów – 2250 zł;

Karol Kośla (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 60 kg na Mistrzostwach Polski Seniorów – 2 250 zł;
Dawid Dykier (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 55 kg na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – 1350 zł;

Piotr Przepiórka (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – srebrny medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 74 kg na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – 1350 zł;

Daniel Rutkowski (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – srebrny medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 66 kg na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – 1350 zł;

Michał Kośla (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – srebrny medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 66 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów – 1350 zł;

Mateusz Jung (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 85 kg na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 450 zł;

Konrad Kośla (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – złoty medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 69 kg na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 600 zł;

Grzegorz Rutkowski (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – srebrny medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 42 kg na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 450 zł;

Zdzisław Kolanek (Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk) – trener 4 stypendystów w 2010 r. i 3 stypendystów w 2011 r. (medalistów Mistrzostw Polski w zapasach) – 3150 zł;

Paulina Nowak (Międzyszkolny Klub Sportowy Wodnik) – złote medale w pływaniu stylem klasycznym na dystansach 50 m, 100 m, 200 m na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat – 600 zł;

Jakub Fedorowicz (Międzyszkolny Klub Sportowy Wodnik) – złote medale w pływaniu stylem klasycznym na dystansach 50 m, 100 m, 200 m na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat – 600 zł;

Karolina Jaroszek (Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne ZTE Radom) – brązowy medal w lekkiej atletyce (bieg na 100 m ppł) na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – 1350 zł;

Martyna Mąkosa (Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne ZTE Radom) – srebrny medal w lekkiej atletyce (bieg na 100 m ppł) na Mistrzostwach Polski Juniorów – 1350 zł;

Dominik Witczak (Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne ZTE Radom) – brązowy medal w lekkiej atletyce (pchnięcie kulą 6 kg) na Mistrzostwach Polski Juniorów – 1350 zł;

Aneta Rydz (Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne ZTE Radom) – srebrny medal w lekkiej atletyce (skok wzwyż) na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 450 zł.

Stypendia drużyn:
Radomskie Centrum Siatkarskie CZARNI (piłka siatkowa II liga): Wojciech Stępień (trener) – 3000 zł, Krzysztof Staniec – 2500 zł, Daniel Górski – 600 zł, Marcin Kocik – 1000 zł, Łukasz Kleczaj – 2000 zł.

Klub Sportowy ZAMŁYNIE-Z.A. Kombud S.A. (piłka nożna I liga): Andrzej Jerzy Pluta (trener) – 400 zł, Alicja Cichońska – 200 zł, Karolina Fryszkowska (od lutego Kamila Warchoł) – 200 zł, Beata Janicka – 450 zł, Klaudia Kacprzak – 450 zł, Paulina Kutera – 300 zł, Edyta Urszula Madejska – 200 zł, Sylwia Paulina Marcinkowska – 350 zł, Anna Okrój – 200 zł, Anna Rędzia – 250 zł, Joanna Różalska – 300 zł, Dominika Sławińska – 300 zł, Anita Snopczyńska – 250 zł, Martyna Trzos – 250 zł, Dorota Bożena Wieczorek – 200 zł, Katarzyna Witkowska – 200 zł.

Jadar Sport S.A. Radom (piłka siatkowa I liga): Iwona Lachowska – 2310 zł, Magdalena Hawryła – 2700 zł, Karolina Grzelak – 1200 zł, Patrycja Kucharska – 1550 zł, Natalia Karbowska – 800 zł, Sandra Cabańska – 1640 zł, Emilia Sekutowska – 1150 zł, Krzysztof Białczak (trener) – 1000 zł.

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Sportowa Czwórka (piłka nożna I liga): Ewelina Nowakowska – 450 zł, Katarzyna Jaworska – 250 zł, Aleksandra Grajko – 200 zł, Magdalena Żarłok – 150 zł, Aleksandra Zielińska – 450 zł, Sylwia Michałowicz – 200 zł, Kinga Molenda – 100 zł, Jagoda Barańska – 200 zł, Dominika Grad – 300 zł, Marlena Kowalczyk – 150 zł, Katarzyna Chrzanowska – 250 zł, Anna Adamska – 250 zł, Marlena Stanik – 100 zł, Magda Jarosz – 200 zł, Wojciech Pawłowski (trener) – 1250 zł.

Integracyjny Klub Tenisa Stołowego BROŃ (tenis stołowy II liga): Magdalena Wilk – 350 zł, Marta Marszałkiewicz – 300 zł, Katarzyna Osińska – 300 zł, Milena Bytys – 250 zł.

Integracyjny Klub Tenisa Stołowego BROŃ (tenis stołowy II liga): Stefan Wielgus – 400 zł, Dariusz Świątek – 400 zł, Kamil Samulak – 400 zł, Mateusz Wielgus – 400 zł.

Integracyjny Klub Tenisa Stołowego BROŃ (tenis stołowy II liga): Katarzyna Bielak – 550 zł, Magdalena Skwira – 150 zł, Monika Nogaj – 300 zł, Sylwia Kamińska – 200 zł.

Radomski klub Piłkarski 1926 BROŃ Radom (piłka nożna III liga): Sebastian Michałek – 800 zł, Wojciech Gorczyca – 1400 zł, Daniel Ciupiński – 2100 zł, Paweł Młodziński – 2100 zł, Adrian Ziętek – 1500 zł, Teboh Njofri George – 1500 zł, Madariola Noheem Jaiyesimi – 1000 zł, Wojciech Kupiec – 2100 zł, Michał Doliński – 1500 zł, Damian Sałek – 1500 zł, Maciej Czachór (od lutego Paweł Maciejczak) – 2100 zł, Norbert Rdzanek – 1500 zł, Adrian Dziubiński (od lutego Mamoudou Kourou Badji) – 1500 zł, Piotr Budziński (od lutego Michał Marczak) – 600 zł, Tomasz Dziubiński (trener) – 4000 zł.

AZS Politechnika Radomska (piłka ręczna I liga): Piotr Bury – 550 zł, Damian Cupryś – 2100 zł, Bartłomiej Dąbrowski – 500 zł, Marcin Gładysz – 500 zł, Łukasz Guzik – 1150 zł, Filip Jarosz (pozbawiony od lutego) – 1150 zł, Maciej Jeżyna (pozbawiony od lutego) – 1150 zł, Michał Kalita – 1850 zł, Jakub Lipczyński (pozbawiony od lutego) – 400 zł, Damian Misiewicz (pozbawiony od lutego) – 1150 zł, Grzegorz Mroczek – 2500 zł, Krzysztof Polit – 400 zł, Paweł Przykuta – 1100 zł, Jarosław Sieczka – 1500 zł, Paweł Świeca – 2000 zł, Marcin Trojanowski (pozbawiony od lutego) – 400 zł, Roman Trzmiel (od lutego) trener – 4250 zł.

AZS Politechnika Radomska (piłka ręczna II liga): Rafał Banaczek – 100 zł, Mateusz Adrian Cieśliński – 100 zł, Mariusz Dziura – 300 zł, Szymon Fugiel – 500 zł, Maciej Gregorowicz – 1500 zł, Bartłomiej Kacprzak – 500 zł, Michał Kluś – 300 zł, Paweł Marek Kwiatkowski – 500 zł, Radosław Pomiankiewicz – 500 zł, Karol Sikorski – 500 zł, Łukasz Sulima – 500 zł, Jacek Wójcicki – 500 zł, Piotr Włoskiewicz – 700 zł, Mariusz Władysław Grela (trener) – 1500 zł.

Radomski Klub Sportowy RADOMIAK 1910 S.A. (piłka nożna III liga): Dariusz Rolak (od lutego Aliaksei Dubina) – 1000 zł, Mateusz Dąbrowski – 2000 zł, Marcin Figiel – 2000 zł, Łukasz Skowron – 2000 zł, Maciej Domański – 2500 zł, Paweł Tarnowski – 2500 zł, Krystian Puton – 1000 zł, Maciej Świdzikowski – 2000 zł, Mateusz Radecki – 900 zł, Łukasz Szary – 2000 zł, Piotr Banasiak (od lutego Wojciech Wocial) – 2000 zł, Kacper Wnuk – 1000 zł, Piotr Wlazło (od lutego Mikołaj Tokaj) – 1500 zł, Dariusz Dźwigała (od lutego Armin Tomala) trener – 2800 zł.

Klub Sportowy ROSA (koszykówka I liga): Mariusz Karol (trener) – 5000 zł, Emil Podkowiński – 4000 zł, Maciej Paweł Maj – 2900 zł, Piotr Kardaś – 1000 zł, Paweł Wiekiera – 3500 zł, Jakub Zalewski – 4000 zł, Robert Cetnar – 4000 zł, Artur Donigiewicz – 1000 zł, Paweł Piros – 1500 zł, Tomasz Pisarczyk – 2100 zł, Michał Nikiel – 1000 zł.

Klub Sportowy ROSA (koszykówka II liga): Dominik Wólczyński – 600 zł, Łukasz Sobuta – 600 zł, Konrad Łabędź – 600 zł, Marek Łukomski – 2700 zł, Jarosław Wróbel – 800 zł, Konrad Kapturki – 700 zł, Karol Gutkowski (trener) – 3000 zł.
 

Autor: MON
Źródło: radom.pl