Stadion z poślizgiem

Nowy stadion przy ul. Narutowicza w Radomiu miał być oddany do obioru 30 czerwca. Tymczasem na obiekcie cały czas trwają prace budowlane

Budowlańcy konsorcjum firm Ro.Sa.Bud i Romines cały czas pracują na terenie stadionu i wokół niego. Jak udało nam się dowiedzieć, prace mogą potrwać jeszcze co najmniej 2 tygodnie, a pierwsi sportowcy wejdą na obiekt w sierpniu.
www.cozadzien.com.pl 

Wykonawca inwestycji nie ukończył budowy trybuny A, która powinna zakończyć się 30 czerwca. Na widowni nie zamontowano wszystkich krzesełek. Ponadto nie ukończono budowy bieżni. Niebieskie podłoże nie zostało jeszcze rozłożone, głównie z powodu deszczów. Bieżnię rozkładać można tylko wtedy, gdy jest ciepło i sucho.
– Wszystko wskazuje na to, że stadion zostanie oddany do użytku pod koniec lipca. Oczywiście mówię tu o zakończeniu prac dotyczących trybuny A i bieżni – te miały być gotowe do końca czerwca – informuje dyrektor MOSiR Piotr Kalinkowski.
becnie trwają negocjacje Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z wykonawcą inwestycji w sprawie rozwiązania tej sytuacji. Wiadomo, że opóźnienia mogą spowodować kary dla wykonawcy. Jakie? Na razie nie wiadomo. MOSiR ma 14 dni na dokonanie odbioru całego obiektu, ale pewien zakres prac i tak nie zakończy się w ciągu tego czasu.

– Rozpoczynamy etap odbioru i będziemy rozmawiać z wykonawcą na temat ewentualnych opóźnień w budowie stadionu – stwierdza dalej Piotr Kalinkowski.

W ramach umowy do końca czerwca miały zostać wykonane trybuna A i bieżnia, na które MOSiR miał zabezpieczone fundusze z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dalsza część stadionu otrzymała gwarancje finansowe dopiero na przełomie grudnia 2011 i stycznia 2012, co dodatkowo opóźniło prace budowlane.

– Z konsorcjum jesteśmy związani umową na wykonanie całej inwestycji do stycznia 2013 roku – dopiero wtedy zostanie oddany do użytku cały obiekt wraz z boiskiem treningowym, budynkiem biurowym i placem przed stadionem – mówi Piotr Kalinkowski. 

PODOBNE WPISY