Sześć sparingów, 20 testowanych i wielka nadzieja

Zakonczył się dość krótki, ale bardzo intensywny okres przygotowawczy naszych piłkarzy. Już w sobot rusza sezon 2019/20. Latem nasza drużyna została kompletnie przbudowana, dostosowana do aktualnego budżetu i możliwości organizacyjnych. Właściwie nie licząc ostatniego sparingu, to można powiedzieć, że ta drużyna ma charakter i dużo atutów. Trochę szkoda, że w żadnym z meczów kontrolnych, trener Dariusz Różański nie mógł wystawić optymalnego składu. Był to okres intesywnych testów i poszukiwań. Jeśli dobrze policzyliśmy, szkoleniowiec przyglądał się grze około 20 zawodników spoza Broni!

Dziś podsumowujemy okres przygotowawczy, ale nie jest to jednoznaczne z tym, że kadra jest już gotowa i zamknięta. Trener Dariusz Różański ma podjąć jeszcze decyzję w stosunku do dwóch graczy. Cały czas zespół wymaga wzmocnienia w defensywie, gdzie po odejściu trzech obrońców (Kventsara, Gorczycy, Kupca) jest potrzebny jeszcze solidny środkowy obrońca. Czekamy aż do gry będą mogli wrócić Dominik Leśniewski, Przemek Nogaj i Dawid Sala.

Broń zagrała wszystkie sparingi na wyjazdach. Bardzo dobrze z zespołami wyżej notowanymi. Wypadła obiecująco z Legionovią i Motorem Lublin. Skutecznie i przyzwoicie zespół wypadł z monymi czwartoligowcami z regionu radomskiego. Choć zarówno z Pilicą jak i Prochem były słabsze fragmenty naszej drużyny. Do samych wyników nie ma co przywiązywać wagi. Jest grono zawodników, którzy mają spore umiejętności i jeśli trafią z formą i dyspozycją dnia, będziemy mieli sporo radości.

Pełną kadrę poznamy w najbliższych dniach. Sesja zdjęciowa zaplanowana została prawdopodobnie na środę i wówczas przybliżymy bliżej wszystkich nowych zawodników. Okienko transferowe zamyka się 30 sierpnia w

Wyniki:
LEGIONOVIA LEGIONOWO – BROŃ RADOM 2:1 (1:1)
Bramka: zawodnik testowany z województwa świętokrzyskiego 29

PROCH PIONKI – BROŃ RADOM 0:2 (0:0)
Bramki: Bartosiak 47, Czarnecki 58 z karnego

OSKAR PRZYSUCHA – BROŃ RADOM 0:2 (0:1)
Bramki: Wójcik 27, Winiarski 90

PILICA BIAŁOBRZEGI – BROŃ RADOM 1:5 (0:1)
Bramki: Lewiński 87 – Skwara 48, Kołtunowicz 66, Sternicki 73, Czarnota 95, Śliwiński 97

MOTOR LUBLIN – BROŃ RADOM 1:1 (1:0)
Bramki: Grodzicki 11 – Winiarski 57

MAZOVIA MIŃSK MAZOWIECKI – BROŃ RADOM 2:3 (1:1)
Bramki: Parobczyk 23,Wocial 57 – Kołtunowicz 28, Czarnecki 69, 90

Bilans meczów towarzyskich
3 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka, bilans bramek 14:6

Strzelcy Bramek

3 – Czarnecki
2 – Winiarski, Kołtunowicz,
1 – Bartosiak, Wojcik, Skwara, Sternicki, Czarnota, Śliwiński, testowany.

PODOBNE WPISY