Taki był 2015 rok (FOTO)

PODSUMOWANIE 2015 ROKU
Za nami kolejnych 12 miesięcy. Trzeba obiektywnie przyznać, że pod względem sportowym nie był to najlepszy czas. O ile w grupach młodzieżowych praca i wyniki były na dobrym poziomie, to jednak seniorzy wiosną nie nawiązali walki o awans do trzeciej ligi. Co prawda sezon zakończyli na podium, ale z bardzo dużą stratą do lidera. To jednak jesienią w nowym sezonie drużyna bardzo zawiodła. W rozwiniciu przypominamy najważniejsze wydarzenia 2015. Nie brakowało też pozytywnych i miłych chwil. Mamy nadzieję, że właśnie takich będzie jak najwięcej w 2016 roku.

STYCZEŃ

Podczas zimowej przerwy z klubem pożegnało się trzech piłkarzy, Ukraińcy Andriej Radczenko, Anatolij Titunin oraz Bartłomiej Książek.  Pierwszy trafił do ŁKS Łomża, drugi wyjechał na Ukrainę, zaś trzeci wylądował w Oskarze Przysucha.

Trener Tomasz Dziubiński wyróżniony za rok 2014. Zajął trzecie miejsce w gronie trenerów w plebiscycie na Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów Ziemi Radomskiej.

Pako Lekgeri, dwukrotny reprezentant Botswany pojawił się na treningu Broni. Miał 14- kilową nadwagę, ale chciał zarabiać….18 tys. zł

LUTY

Broń to jedna rodzina – pod takim hasłem odbył się trening integracyjny bokserów i piłkarzy Broni. Zespół trzecioligowych piłkarzy odwiedził pięściarzy w salce treningowej nad zalewem. Odbyły się krótkie zajęcia pokazowe, a na walki sparingowe zdecydowali się niektórzy zawodnicy. To było bardzo przyjemne spotkanie. I na pewno nie ostatnie.

MARZEC

W Dzień Kobiet piłkarze oraz prezes Artur Piechowicz wybrali się do Galerii Słonecznej, aby wszystkim paniom złożyć cieplutkie życzenia. Były kwiaty oraz zaproszenia na wiosenne mecze Broni.

Na inaugurację rundy wiosennej piłkarze Broni przegrali z WKS Wieluń 1:2, prezentując mierny futbol. Tydzień później drużyna zrehabilitowała się i wygrała 3:0 z Legią II w Nowym Dworze Mazowieckim.

KWIECIEŃ

Remis 1:1 z Radomiakiem. To były pierwsze derby na przebudowanym stadionie przy N9. Mecz oglądało 4 tysiące widzów. Goście otrzymali 1900 wejściówek. Co ciekawe oba gole strzelili wychowankowie Orła Wierzbica Paweł Ankurowski dla Broni i Przemek Śliwiński dla Radomiaka.

Zdziesiątkowana kartkami i kontuzjami po derbach Broń, pojechała do Aleksandrowa Łódzkiego i przegrała 1:3.

Broń odpadła z rozgrywek Pucharu Polski już w I rundzie, przegrywając z Energią w Kozienicach 0:1

Na koniec kwietnia Broń zwyciężyła z Polonią w Warszawie 2:1. Mecz obejrzała około 60 – osobowa grupa kibiców z Radomia.

MAJ

Początek maja to wygrana Broni z Pelikanem Łowicz 2:1 i debiut Kacpra Pietrzyka, byłego gracza Broni (obecnie Legii) w kadrze narodowej do lat 16.

Klęska w Grodzisku Mazowieckim i porażka z miejscową Pogonią 2:5. Na koniec miesiąca humory poprawiła nam wygrana 2:0 z Ursusem w Warszawie.

CZERWIEC

Broń zremisowała 2:2 z ŁKS Łódź, a na trybunach zbierano pieniążki na operację Marysi Kozdry, córki kibica naszego klubu. Udało się zebrać 1209 zł.

Na koniec sezonu Broń zremisowała 1:1 w Kleszczowie. Sezon 2014/15 zespół kończy na trzecim miejscu, ale za to z bardzo dużą stratą do lidera. O walce o awans nie było nawet mowy.

Po zakończeniu sezonu podjęto decyzję, że z klubu odejdzie 10 piłkarzy. Między innymi ubył Mariusz Marczak, dwukrotnie król strzelców trzeciej ligi.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji odbył się III Piknik Piłkarski z Bronią. Tradycyjnie w imprezie uczestniczyło około 400 osób, wszyscy piłkarze, rodzice. Atmosfera była fantastyczna.

LIPIEC

Jan Kowalski, Dawid Sala i Paweł Młodziński, to pierwsi zawodnicy, którzy podpisali umowy z Bronią Radom. Przed nowym sezonem dołączyli potem Mateusz Matracki, Patryk Jakubczyk, Bartosz Kaszubowski, czy też Mateusz Dziubek.

W Londynie po raz kolejny odbył się piłkarski turniej Supporters Cup 2015. W imprezie wzięła udział 35-osobowa ekipa kibiców Broni Radom. Piłkarsko zajęli ósme miejsce, ale wyniki nie były tutaj najważniejsze.

SIERPIEŃ

Inauguracja nowego sezonu. Warta Działoszyn prowadziła do przerwy z Bronią 2:0, ale w drugiej połowie nasz zespół wyrównał i skończyło się 2:2. Nikt jednak jeszcze nie podejrzewał, że słaba gra w pierwszej kolejce to nie  jest przypadek. Potem było gorzej.  Najpierw szczęśliwy remis 2:2 z Oskarem Przysucha po rzucie karnym dla Broni w 90 min. Wygrana 1:0 z Ursusem na wyjeździe, chwilowo przyćmiła sytuację. Potem kolejny szczęśliwy remis z Pilicą Białobrzegi 1:1. Sierpień zakończyliśmy klęską 0:4 w Warszawie z Polonią. Mariusz Marczak jedną z bramek strzelił z połowy boiska.

WRZESIEŃ

Chcesz być piłkarzem, zostań Broniarzem – pod takim hasłem przeprowadzana była wrześniowa akcja naborowa małych piłkarzy z roczników 2009 i 2010. Dziś najmłodsi trenują w dwóch grupach. W sumie około 50 dzieci.

Adrian Dziubiński rozwiązał kontrakt z Pogonią Siedlce i dołączył do zespołu Broni.

Kapitalne 60 minut i prowadzenie 1:0 z ŁKS Łódź…a potem strata trzech goli w 7 minut. Broń przegrała 1:4.

Przełamanie w Poddębicach i wygrana 1:0 z Nerem, a potem wygrana ze Startem Otwock 3:0, poprawiły nastroje w zespole. Co prawda przegraliśmy po dobrej grze 0:1 ze Świtem, ale w kolejnym pojedynku waleczna Broń pokazała charakter i pokazała klasę w meczu z Pogonią Grodzisk Maz 3:2. Szkoda, że takich meczów jesienią było tak niewiele.

PAŹDZIERNIK

Kiedy wydawało się, że najgorsze jest już za nami, Broń doznała kolejnej klęski i przegrała 0:2 z Energią w Kozienicach. A mogła przegrać jeszcze wyżej. W kolejnym meczu z Legią II Warszawa już 1 minucie z sędzia dał czerwoną kartkę naszemu bramkarzowi i podyktował rzut karny. Przez 90 minut zespół grał w osłabieniu i przegrał 0:2. Mecz ten z trybun oglądał Michał Cieslak, były bokser Broni, a obecnie niepokonany na zawodowym ringu pięściarz.

Piotr Kalinkowski, członek zarządu Broni odwołany został przez prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego z funkcji prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Broń w Raciążu wygrała z Błękitnymi 5:2, ale to nie wiele zmieniło. 20 października podjęto decyzję, że trenerem zespołu seniorów nie będzie już Tomasz Dziubiński. Prowadził zespół w 94 ligowych meczach. Drużyna pod jego wodzą wygrała 46 razy, 26 razy remisowała i doznała 22 porażek.

Nowym szkoleniowcem seniorów został pochodzący z Kalisza, Grzegorz Dziubek.

Debiut nowego trenera wypadł fatalnie. Broń szybko straciła gole po kuriozalnych błędach i przegrała z Pelikanem Łowicz 2:5.

LISTOPAD

Piotr Nowosielski został nominowany w Plebiscycie Echa Dnia do grona najpopularniejszych sportowców Ziemi Radomskiej.

Drugi mecz trenera Grzegorza Dziubka również nie należał do udanych. Broń na wyjeździe przegrała z Lechią Tomaszów Maz. W trzecim meczu grając nieskutecznie tylko zremisowała z Wartą Sieradz, zaś na koniec rundy przegrała z liderem, Sokołem Aleksandrów Łódzki.

W listopadzie zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w klubie był I Memoriał Zdzisława Miłkowskiego. Zwycięzyła Delta Warszawa. Zespół Broni zajął ósme miejsce, a druga ekipa była 12. Impreza pod względem organizacyjnym przeszła najśmielsze oczekiwania.