W lutym i marcu 1939 roku rozgrywane były mecze towarzyskie. Miały one przygotować zespół do nowego sezonu. Drużyna grała między innymi z KPW Poznań (2:3), mocną na tamte czasy Garbarnią Kraków (2:4), czy też Polonią Warszawa (2:2).
Inauguracja rundy wiosennej nastąpiła 26 marca 1939 roku. Broń wygrała 2:0 z Granatem Skarżysko po golach Fabjana i Matyjaśkiewicza. Tydzień później zespół wygrał 3:2 z RKS Radom 3:2, a bramki strzelali: Klocek, Szczepański i Matysiak.
16 kwietnia padł bezbramkowy remis z Czarnymi Radom z Pilicą Białobrzegi Broń wygrała 7:1 (5:1). Bramki strzelali Kiljan 2, Kopycki 2, Okrutny, Fabijan, Kobza.
Ostatecznie Broń zakończyła sezon na wysokim drugim miejscu.
W lipcu rozpoczęły się przygotowania drużyny do następnego sezonu.
1 lipca Broń zagrała u siebie mecz towarzyski z Gedanią Gdańsk. Drużyna z Radomia wygrała 6:3 (3:1) po golach Fabjana 3, Kiljana, Kopyckiego, Kozieła. Jednak w tym meczu do historii przeszło
płomienne przemówienie prezesa klubu Antoniego Jakaczyńskiego. W obliczu gorących napięć przed wybuchem wojny pozwolił sobie na zbyt wiele słów. Potem przez wiele tygodni właśnie za to przemówienie musiał ukrywać się przez gestapo.
22 lipca doszło do historycznego meczu pomiędzy Radomskim Podokręgiem i Reprezentacją Polski. Kadra wygrała 6:3 (3:1). W okręgowej kadrze zagrali z naszego klubu Kiljan i Fabjan.
Broń Radom – FC Szeged (Węgry) 2:6 (1:4).
Z kolei 29 lipca doszło do kolejnego wielkiego historycznego meczu. Broń gościła zespół węgierskiej ekstraklasy. Mecz oglądało 3 tysiące widzów. „Goście, którzy nie wysilali się nadzwyczajnie, przygniatali na ogół zawodników z Radomia w ciągu całego meczu wykazując przewagę techniczną. W pierwszej połowie sędzia podyktował na polu karnym Węgrów dwa rzuty karne i jednego nie wykorzystali. Bramkę zdobyła za to Broń z rzutu karnego. Bramki zdobyli Kozioł i Fabjan. Należy podkreślić dużą aktywność sekcji piłkarskiej Broni. Dzięki sprowadzaniu tak mocnych drużyn,
młodzież dostaje znakomitą zaprawę” – czytamy w kronikach.
Powyższe zdjęcie to oryginalny fragment z klubowych kronik z 1939 roku
5 sierpnia Broń rozegrała ostatni mecz towarzyski przed nowym sezonem. Nasz zespół pokonał 5:4 Olzę Boguszowice. Warto przypomnieć kadrę Broni bo to jest zespół jaki stanowił drużynę tuż przed drugą wojną światową: Kujawiak, Wasilewski (bramkarze), Sowa, Lewandowski, Świerczyński, Kiełbasa, Kiljan, Baran, Fabjan, Kopycki, Wlazło II, Kozieł, Kobza. W rezerwach grali: Czyżewski, Klocek, Okrutny, Gorczyca, Sołowicz, Zacharkiewicz, Buchowicz, Nowak, Wlazło, Matysiak..
20 sierpnia rozpoczął się nowy sezon. W wyjazdowym meczu Broń pokonała 4:2 Granat II Skarżysko.
Był to niestety ostatni mecz Broni przed wojną. Piłkarze nie zagrali już 3 września. Kolejne spotkanie odbyło się dopiero 2 kwietnia 1945 roku z KS Bata Radom, który nasz zespół wygrał 1:0.
Źródło: „Była, będzie, jest – 90 lat Broni Radom”.
Na zdjęciu Niemcy grający na stadionie Broni, podczas okupacji.