Ten mecz musimy wygrać

BROŃ RADOM
LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI

Niedziela godz. 16
Stadion ul.Narutowicza 9


Przed nami arcyważny pojedynek. Zmierzymy się z niezwykle groźną i niewygodną Lechią Tomaszów Mazowiecki. Będzie to dla naszej drużyny ogromna szansa na wygrzebanie się ze strefy spadkowej. Będzie to też dobra okazja do spotkania się na trybunach ze znajomymi, na obejrzenie ulubionej drużyny, bo kolejny domowy mecz zagramy dopiero 14 września. Sytuacja kadrowa jest zła, ale z piłkarze, którzy pojawią się od pierwszych minut muszą wykorzystać swoją szansę. Na meczu pojawią się kibice Lechii. Warto dopingiem pokazać, że to jednak Broń ma dwunastego zawodnika! Do boju Broniarze!

Lechia w ostatnich latach była dla Broni rywalem bardzo trudnym. Dopiero w ubiegłym sezonie pokonaliśmy ekipę z Tomaszowa po sześcioletniej przerwie. Rywale po trzech kolejkach mają na swoim koncie czery punkty. W pierwszym meczu zremisowali 0:0 z Concordią w Elblągu. W drugim przegrali w Ostródzie z jednym z faworytów ligi, ale zebrali zwłaszcza za pierwszą połowę pochlebne recenzje. W minionej kolejce Lechia pierwszy raz zagrała u siebie i odniosła efektowne zwycięstwo w derbach z RKS Radomsko 4:1.

Zespół z Tomaszowa podobnie jak drużyna Broni, składa się w dużej mierze z młodych zawodników. W drużynie tej występuje dobrze znany z występów w Broni, Patryk Jakubczyk.

W naszej drużynie nadal jest sporo kontuzji. Sytuacja powoli się poprawi, bo na tygodniu do treningów wrócił Władysław Terentiew, a być może na kolejny mecz gotowy będzie Przemek Nogaj. Trener szuka również wzmocnienia do bloku defensywnego. Kadra będzie mocniejsza, ale dopiero na kolejny mecz w Wasilkowie, raczej nie teraz. W gronie kontuzjowanych jest jeszcze Dawid Sala, który będzie gotowy pod koniec sierpnia.

Szansę dostaną zmiennicy i muszą ją wykorzystać. Niektórzy otrzymali ją w meczu z Huraganem w Morągu i wypadli dobrze. 

– Przed nami kolejny mecz, na który trzeba się szczególnie zmobilizować. To kolejny ciężki rywal. Po powrocie z dalekiego Morąga czasu na przygotowania i zarazem odpoczynek nie ma za dużo. Do tego dochodzi niezbyt dobra sytuacja kadrowa. Wciąż nie mogę skorzystać ze wszystkich zawodników. Liczę też na naszego dwunastego zawodnika, bo kibice zawsze w tych trudnych momentach potrafili nam pomóc. Serdecznie zachęcam do dopingu – zapowiada trener Broni, Dariusz Różański. 

Liczymy na głośny i gorący ze strony fanów Broni! Na meczu pojawią się również sympatycy Lechii.

LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI (wg. dumastolicy.pl)

Przyszli: Jacek Wuwer (pomocnik, z Pniówka Pawłowice Śląskie (III liga), 26 m. i 2 b.), Adrian Marcioch (napastnik, z KS-u Kutno (IV liga), król strzelców ligi), Wiktor Bieniek (M) (bramkarz, z Górnika Zabrze (juniorzy)), Kacper Giełzak (M) (obrońca, z Lecha Poznań (juniorzy)), Dawid Świątek (M) (pomocnik, z Mazovii Tomaszów Mazowiecki (juniorzy)), Kacper Świątczak (M) (obrońca, z Ruchu Chorzów (juniorzy)), Jan Peda (M) (obrońca, z Ruchu Chorzów (juniorzy))

Odeszli: Rafał Nowak (napastnik, do Orląt Radzyń Podlaski (III liga), 17 m. i 3 b.), Patryk Grejber (bramkarz, do Oskara Przysucha (IV liga), wiosną 7 m.), Piotr Kornacki (obrońca, do Oskara Przysucha (IV liga), 18 m. i 3 b.). Bartosz Rymek (pomocnik, 14 m. i 1 b. wiosną)

Po świetnej rundzie wiosennej z klubu odszedł trener Daniel Myśliwiec, który będzie pracował w Arce Gdynia jako asystent trenera Jacka Zielińskiego. W Lechii pracował od zimy, pod jego wodzą klub z Tomaszowa Mazowieckiego wygrał 9 spotkań, 4 zremisował i 4 przegrał. Nowym szkoleniowcem został Mateusz Sobota. Ostatnio pracował jako asystent trenera w Garbarni Kraków, która spadła z I ligi.

Sparingi: 5:1 z Ceramiką Opoczno (IV liga), 1:6 z Zagłębiem Sosnowiec (I liga), 4:0 z Oskarem Przysucha (IV liga), 8:3 z Omegą Kleszczów (IV liga)

Historia pojedynków Broni i Lechii

Dotychczasowe mecze
Broń Radom – Lechia Tomaszów Maz.
Sezon 1954 – 1:0 oraz 2:4
Sezon 1955 – 8:0 oraz 2:4
Sezon 1956 – 5:0 oraz 3:0
Sezon 2012/13 2:0 oraz 1:1
Sezon 2013/14 0:1 oraz 0:0
Sezon 2014/15 2:2 oraz 2:3
Sezon 2015/16 4:4 oraz 1:4
Sezon 2018/19 3:1 oraz 0:3

Bilans: 6 wygrana Broni, 6 wygrane Lechii oraz 4 remisy, bramki 36:27

W niedzielę będziemy przeprowadzać z meczu tekstową relację na żywo!

PODOBNE WPISY