Tomasz Dziubiński trenerem Broni!

Konrad Główka pożegnał się dziś w zespołem seniorów. Miejsce trenera Broni Radom zajął 45-letni Tomasz Dziubiński. To on przynajmniej do czerwca będzie prowadził drużynę z N9.

Po remisie w Orłem Konrad Główka podał się do dymisji. Zarząd klubu podziękował  trenerowi za dotychczasową współpracę. Wiosną drużyna w pięciu meczach zdobyła tylko dwa punkty. Przy czym trzeba zauważyć, że Broń w czterech meczach zdołała na własnym boisku zdobyć tylko jedną bramkę i wywalczyć tylko jeden punkt. Te wyniki nikogo nie zadowalają.

– Tej drużynie potrzebny jest wstrząs i wierzymy, że trener Dziubiński sobie poradzi. Przynajmniej do czerwca to właśnie on odpowiedzialny będzie za zespół – mówi prezes Broni, Artur Piechowicz. 

Tomasz Dziubiński ma 45 lat. Jest jednym z najwybitniejszych piłkarzy z regionu radomskiego. Jest wychowankiem Broni. W sezonie 1990/91 w barwach Wisły Kraków wywalczył koronę króla strzelców. Dwukrotnie zagrał w reprezentacji Polski. Jako pierwszy Polak zdobył gola w Lidze Mistrzów, będąc zawodnikiem belgijskiego FC Brugge.
Jako trener nie ma większych sukcesów. Pracował w zespołach z niższych lig, Iłżance Kazanów, Zorzy Kowala oraz LKS Promna. Obecnie prowadzi drużynę rocznika 2003 w Broni.

Warto też nadmienić, że nowy trener Broni uzyska warunkową licencję na prowadzenie trzecioligowej drużyny, gdyż nie posiada II klasy trenerskiej UEFA B. Ponieważ już kilka tygodni wcześniej złożył dokumenty na kurs i rozpocznie naukę przy Mazowieckim Związku Piłki Noznej, to bez przeszkód powinien dostać licencję.

W sobotę popularny „Dziubek” zadebiutuje w nowej roli w Aleksandrowie Łódzkim. Zapowiedź meczu Sokół – Broń wkrótce na naszej stronie.

PODOBNE WPISY