Trenują, testują, grają..

Piłkarze Broni przebywają na zasłużonych urlopach po zwycięskim, ale przedłużonym sezonie. Tymczasem nowi ligowi rywale w zdecydowanej większości już rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu: testują nowych zawodników, grają sparingi. Najbliższy sezon będzie ciekawy dla naszej drużyny i kibiców- będzie to bowiem okazja do poznania kilku drużyn, z którymi Broń nigdy nie grała.

Poniżej prezentujemy informacje o tym, jak wyglądają przygotowania rywali do nowego sezonu.

  Huragan Morąg– to szósty zespół ubiegłego sezonu, a jednocześnie najbardziej oddalony rywal od Radomia (ponad 340 km). Na razie dobrą wiadomością dla kibiców Huraganu jest informacja, że klub wystartuje w rozgrywkach, wbrew medialnym doniesieniom o poważnych problemach finansowych, które miały powodować wycofanie się z rozgrywek. Huragan miał zacząć przygotowanie 3 lipca, ale pierwszy trening nie odbył się.  Władze klubu uspokajają, że Huragan zagra w lidze – a nas czeka najdalszy od lat wyjazd

 Lechia Tomaszów Mazowiecki – Dobrze znany nam i z kolei – najbliższy geograficznie rywal także rozpoczął przygotowania. W sobotę Lechia zremisowała 1:1 z II-ligowym GKS Bełchatów.  W drużynie Lechii testowano kilku zawodników, w tym Itu Nkwana i Łukasza Sapieję z Oskara Przysucha. Warto przypomnieć, że w Lechii gra były zawodnik Broni- Patryk Jakubczyk. Zespół z Tomaszowa zakończył miniony sezon na drugim miejscu, niemal do końca walcząc z Widzewem o awans do II ligi i zapewne wygranie ligi będzie celem na ten rok.

 Legionovia Legionowo – Spadkowicz z drugiej ligi, niegdyś nasz rywal w walce o awans zapewe będzie chciał szybko wrócić na trzeci szczebel rozgrywek. Legionovia rozegrała już dwa sparingi, przegrywając 0:4 z Górnikiem Łęczna, a w sobotę wygrywając 2:1 z innym spadkowiczem z I ligi- Pogonią Siedlce. W tym meczu w Legionovii wystąpiło dziewięciu testowanych zawodników.

 Olimpia Zambrów – podlaskiemu trzecioligiowcowi nie udało się w minionym sezonie powrócić do II ligi. Olimpia zajęła 5 miejsce. Teraz na stracie przygotowań do ligi na razie odlicza straty – z zespołu ubyli: Michał Kuczałek i Mateusz Szymorek, którzy odeszli do drugoligowych zespołów: Olimpii Elbląg i GKS Bełchatów

 Pelikan Łowicz – zapewne będzie podejmował próbę powrotu do lepszych czasów, gdy przez sezon grał na zapleczu ekstraklasy, a przez ponad 20 lat na trzecim szczeblu rozgrywek. Pomóc ma w tym nowy trener, Łukasz Chmielewski, którzy w minionym sezonie trenował innego trzecioligowca- Victorię Sulejówek.

 Polonia Warszawa – jeden z naszych bardzo dobrych znajomych. Polonia nieudanie próbowała powrócić do II ligi, zajęła w minionym sezonie 4 miejsce. Mimo tego niepowodzenia, trenerem nadal będzie Krzysztof Chrobak. Jednak w tym sezonie zmierzy się z całkiem innym wyzwaniem. Problemy finansowe klubu powodują, że z klubu odchodzą zawodnicy, ale także zapleczem juniorskim zainteresowane są kluby wyższych lig.

Sokół Aleksandrów Łódzki– to kolejny rywal, którego dobrze znamy z emocjonujących meczów trzeciej ligi.  To trzecia drużyna minionego zespołu- zapewne też celem klubu z Aleksandrowa będzie awans do II ligi. W tym celu trener Sławomir Majak ogłosił nabór do I drużyny, na który zgłosiło się..około 100 kandydatów do gry w Sokole. Jaki będzie efekt selekcji, pokaże boisko.

 Sokół Ostróda, Świt Nowy Dwór Maz.  – Dwaj nasi ligowi rywale zmierzyli się w sparingu, który zakończył się bezbramkowym remisem.  
Unia Skierniewice – To łódzki beniaminek III ligi, na którego trzeba będzie uważać.  Unia wygrała IV ligę łódzką z przewagą 19 punktów nad drugą drużyną. Taki wynik wywołał zainteresowanie piłkarzami Unii przez kluby z wyższych lig. I tak- Kamil Sabiłło, najlepszy strzelec IV ligi (37 goli) trafił do Wigier Suwałki. Może ubyć także kilku innych czołowych zawodników. W zamian- w pierwszych testach zagrało 14 piłkarzy aspirujących do gry w zespole ze Skierniewic.

Ursus Warszawa– znów przyjdzie nam toczyć emocjonujące pojedynki z „Traktorkami”. Na razie z drużyny Ursusa ubył jej kapitan- Jakub Kabala do Znicza Pruszków. Ursus, który w minionym sezonie zajął siódme miejsce testuje kilku zawodników, w tym Karola Woracha z Mszczonowianki.

Victoria Sulejówek – Nasz niedawny rywal, zajmując dziewiąte miejsce w minionym sezonie zanotował całkiem udany debiut w III lidze (do tego trzeba dołożyć zwycięstwo w mazowieckim Pucharze Polski). Na „dzień dobry” przygotowań w Victorii nastąpiła zmiana trenera- w miejsce Łukasza Chmielewskiego (odszedł do Pelikana Łowicz), przyszedł Krzysztof Dębek, wcześniej trener grup młodzieżowych Legii Warszawa. Grę w Victorii zakończyli znani nam bardzo dobrze- pochodzący z Plant-  Bartosz Bobrowski i grający niegdyś w Broni Wiktor Lach. Obaj zakończyli kariery.  Victorię, obok meczów ligowych, czekają także rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Pozostali rywale: Legia II Warszawa, ŁKS Łomża, MKS Ełk, Ruch Wysokie Mazowieckie, Znicz Biała Piska nie zaczęli jeszcze przygotowań, lub brak informacji o ich przygotowaniach do sezonu.