Tunezyjczyk i piłkarz młodej Polonii

OSKAR PRZYSUCHA - BROŃ RADOM
Wtorek godzina 17, mecz sparingowy przy ul. Radomskiej w Przysusze

Piłkarze naszej drużyny zanim udadzą się na urlopy, zagrają jeszcze mecz kontrolny z beniaminkiem czwartej ligi, Oskarem Przysucha. W naszym zespole zagra co najmniej dwóch nowych zawodników.

To już kolejny mecz kontrolny z przysuskim zespołem. Dotąd piłkarze Oskara zawsze bardzo ambitnie podchodzili do pojedynków z Bronią. Dwukrotnie w Przysusze padł remis 1:1 i 0:0, natomiast zimą w Radomiu Broń minimalnie wygrała 2:1.
Kilka dni temu Oskar przeżywał dni chwały. 48-letni klub awansował do czwartej ligi po raz pierwszy w swojej historii. Jakiś udział w tym historuycznym sukcesie mają też zawodnicy Broni, Paweł Maciejczak, Rafał Wojciechowski oraz Dawid Pawelec, którzy grali na wypożyczeniu w tym zespole.
Dla dwóch piłkarzy Oskara, Macieja Kusztala i Grzegorza Tomasika, będzie to pożegnalny mecz. Oficjalnie zakończyli przygodę z piłką nożną.

W zespole Broni należy się spodziewać mocno eksperymentalnego zestawienia. Na pewno zagra wspomniany wczoraj Tunezyjczyk, Wajih Bouchniba. W swoim kraju grał w rozgrywkach pierwszej ligi. Zimą chciał go pozyskać Radomiak, ale wówczas zawodnik ten nie miał kompletu dokumentów, aby można było go zatrudnić. Teraz ponoć pod tym względem jest wszystko w porządku.

W sparingu powinien pojawić się prawy pomocnik Polonii Warszawa, Kacper Radom. To 19 letni zawodnik, który nie doczekał debiutu w ekstraklasie. Spisywał się bardzo dobrze w zespole juniorów, który brał udział w zakończonych niedawno mistrzostwach Polski do lat 19.

– Lista zawodników, których chciałbym sprawdzić jest znacznie dłuższa, ale część tych piłkarzy ma jeszcze ważne umowy do 30 czerwca i nie mogą zagrać. 8 lipca na pierwszym treningu przed nowym sezonem zapewne będzie więcej testowanych zawodników – powiedział nam trener Broni, Tomasz Dziubiński.

PODOBNE WPISY