Turniej w Radomiu

Hej! Moi kochani piłkomaniacy! To znowu ja - Wasz Zebi,
najlepszy komentator sportowy w tej galaktyce!

Źródło: ORANGESPORT.PL
Spieszę Wam donieść, że byłem ostatnio na turnieju halowym BROŃ Radom 2000 CUP 2010. Oczywiście domyślacie się już, że odbywał się on… w Radomiu oczywiście! Brało w nim udział 12 drużyn chłopięcych z rocznika 2000. Chociaż… Przepraszam! Bardzo przepraszam! Była też jedna dziewczynka, grająca w drużynie Broni Radom!

Muszę przyznać, że przez cały czas trwania turnieju walczono zażarcie, a uczestnicy prezentowali wspaniałą sportową postawę. Wszyscy grali fair. Przez cały dzień Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tętniła piłkarskim życiem. Od rana do późnych godzinych popołudniowych rozegrano 38 meczów! Bardzo często o tym, która drużyna jest lepsza, decydowały rzuty karne.

Ostatecznie turniej zakończył się zdecydowaną dominacją drużyn warszawskich, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Pewnie jesteście ciekawi, kto wygrał? Już zaraz się dowiecie, bo oczywiście mam dla Was pełną listę – pierwsze miejsce zajęła Agrykola Warszawa, drugie Szkoła Futbolu Wilanów, a trzecie Legia Warszawa. Na dalszych kolejnych miejscach uplasowały się: Korona Kielce, OSiR Żyrardów, Unia Warszawa, Motor Lublin, ŁKS Łódź, Broń Radom, Avia Świdnik i KS Wesoła.

Mecz finałowy Agrykola Warszawa – Szkoła Futbolu Wilanów dostarczył widzom mnóstwa emocji, a zakończyl się wynikiem remisowym 1:1. O ostatecznym zwycięstwie Agrykoli zdecydowały i tym razem rzuty karne (2:1). Radość z wygranej była ogromna!

Najlepszym strzelcem został Oskar Strzelczyk z ŁKS Łódź. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Szymon Więckowski z Agrykoli Warszawa. Najlepszym bramkarzem okazał się Julian Eysmont ze Szkoły Futbolu Wilanów, a najmłodszym uczestnikiem turnieju był Jakub Uthke-Nowak z KS Wesoła.

Ale mnie w czasie całego turnieju najbardziej podobała się superpubliczność, która dopingowała wszystkich uczestników turnieju. Przy głośnych brawach pan Artur Piechowicz – prezes klubu Broń Radom – wręczył zawodnikom medale, nagrody i pamiątkowe kolorowe dyplomy ze zdjęciami drużyn. To świetny pomysł i pamiątka na całe życie!

Nara!
Wasz Zebi

Więcej o Broni Radom 2000 – TUTAJ

PODOBNE WPISY