Tutaj wszystko się zaczęło (FOTO)

Tutaj wszystko się zaczęło - z takim hasłem, kibice, przedstawiciele piłkarzy i zarządu klubu przybyli pod pomnik mieszczący się obok Fabryki Broni, aby oddać hołd pomordowanym, ale zaznaczyć też, że Broń Radom wkroczyła właśnie w jubileuszowy roku.

FOTOGALERIA
TUTAJ

W 2016 roku Broń obchodzić będzie jubileusz 90 – lecia powstania. Przez całe 12 miesięcy władze klubu zorganizują kilka znaczących imprez. Między innymi mecz seniorów z zacnym i znanym rywalem, dwa turnieje ogólnopolskie, Akademię 90-lecia i wiele innych, ale o szczegółach na razie nie będziemy pisać, bo wszystko jest w trakcie ustalania i organizacji. 

Jednak już 1 stycznia kibice i zarząd klubu chcieli podkreślić, że klub rozpoczął jubileuszowy, bardzo ważny rok istnienia. W Nowy Rok w samo południe grupa sympatyków klubu spotkała się pod pomniekiem przy Fabryce Broni, gdzie w czasie II wojny światowej wymordowano kilkunastu pracowników Fabryki Broni, którzy walczyli o wolność.

„Tutaj wszystko się zaczęło – 1926” – z takim transparentem przybyli kibice. Nieprzypadkowo, wszak to właśnie w z inicjatywy pracowników fabryki w 1926 roku postawał klub sportowy Broń. Najpierw koło kolarzy, a zaraz potem sekcja piłkarska. „Cześć i chwała bohaterom” oraz „Była będzie jest…Broń Radom RKS” – odśpiewali kibice. Mimo 10 – stopniowego mrozu, wielki szacunek dla tych co przybyli. Dziękujemy!

PODOBNE WPISY