Tylko trzech spadkowiczów?

Dzisiaj zapadły ważne dla drużyn walczących o utrzymanie  z naszej grupy rozstrzygnięcia w II lidze. W meczu ostatniej kolejki Świt Nowy Dwór Maz. wygrał na wyjeźzie 1:0 z Unią Tarnów i najprawdopodobniej zapewnił sobie utrzymanie w II lidze.Dzięki tym rozstrzygnięciom z III ligi łódzko- mazowieckiej spadną tylko trzy drużyny. O ligowy byt walczą jeszcze Zawisza Rzgów i Warta Sieradz, które mają tyle samo punktów. Z III ligi spadły Włókniarz Zelów i Orzeł Wierzbica. 

Stało się tak dzięki barku licenncji dla Polonii Warszawa, co uratowało w I lidze..Okomciskiego Brzesko, który spadłby do II ligi, spychając do niej właśnie Świt. 
Sytuację może zmienić…Korona II Kielce, która może otrzymać prawo do gry w drugiej lidze gr. wschodniej w miejsce zlikwidowanej Młodej Ekstraklasy. Jeśli PZPN nie powiększyłby ligi, wtedy Świt musiałby być zdegradowany do III ligi, a zarówno Zawisza jak i Warta spdałyby do IV ligi.
Dzisiaj też został przypieczętowany los Siarki Tarnobrzeg prowadzonej przez Artura Kupca – byłego trenera Broni. Siarka przegrała 1:2 z Resovią i zajmując ostatnie miejsce w lidze spadła do trzeciej ligi.

Dla drużyn, które spadną w tym sezonie w trzeciej ligi gra klasę niżej w sezonie 2013/14 może wyjść na…dobre. Jeśli wejdzie w życie reforma rozgrywek, znacznie zmniejszającą ilość drużyn w drugiej i trzeciej lidze, łatwiej będzie dostać się do nowej trzeciej ligi awansując z czwartej niż utrzymać grając w trzeciej, gdy okaże się, że nawet już siódme miejsce będzie oznaczało spadek z niej. Ot, kolejny z paradoksów i absurdów planowanej „reformy”.

PODOBNE WPISY