W jedności siła

URSUS WARSZAWA - BROŃ RADOM
Sobota, godz. 17
ul. Sosnkowskiego w Warszawie.

W najbliższą sobotę naszych piłkarzy czeka bardzo ciężkie zadanie. Zagrają w stolicy z Ursusem, zespołem który w dwóch pierwszych kolejkach nie stracił ani punktu, ani bramki. Z kolei Broń dość przeciętnie weszła w nowy sezon. Nie będziemy faworytem w stolicy, ale trzeba pamiętać, że spośród pięciu spotkań rozgrywanych na Ursusie, Broń wygrała aż cztery. Niestety w zespole jest kilka kadrowych problemów i to również spędza sen z powiek trenerowi Tomaszowie Dziubińskiemu. 

W ostatnich latach trzy razy z rzędu Broń wygrywała na Ursusie. 10 listopada 2012 roku wygrała 2:0, 5 listopada 2011 roku wygrała 2:1, a 13 listopada listopada 2010 roku Broń wygrała aż 5:0.Również w ostatnim meczu, 30 maja 2015 roku Broń sprawiła niespodziankę i wygrała na Sosnkowskiego 2:0.

Nas zespół zaczął od dwóch remisów z beniaminkami, 2:2 z Wartą w Działoszynie i Oskarem Przysucha 2:2 u siebie. Nasz zespół nie zachwycił, ale liczymy, że właśnie przeciwko tak trudnemu przeciwnikowi, drużyna się przełamie i sprawi niespodziankę.

Ursus chociaż ma na swoim koncie 6 punktów, to również nie błyszczy formą i oba mecze wygrał dość szczęśliwie. W pierwszej kolejce warszawianie pokonali Wartę Sieradz u siebie,m zdobywając gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. W drugiej kolejce Ursus gościł w Działoszynie i podobnie jak tydzień wcześniej Broń, niemiłosiernie się męczył. „Traktorki” zdobyły gola po tym jak bramkarz Warty przepuścił bardzo łatwy strzał.

Mimo dwóch poprzednich kolejek to Ursus będzie faworytem spotkania. Broń nie zagra w najmocniejszym składzie. Cały czas kontuzjowany jest Jan Kowalski, a na urazy narzekają też trzej inni piłkarze. Ostateczny skład zespołu poznamy dopiero przed samym meczem.
Piłkarze pomimo słabego startu i dość gęstej atmosfery cały czas wierzą, że potrafią grać i przyjdzie przełamanie. Na pewno jeśli wyjądą na boisko i będą stanowić skoncentrowany zespół, to możemy być pewni dobrego występu. Wszak w jedności siła….

RELACJA NA ŻYWO NA NASZYM PORTALU W SOBOTĘ JUŻ OD GODZ. 16.45

PODOBNE WPISY