W niedzielę tylko zwycięstwo!

BROŃ RADOM
LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI

Niedziela godz. 12
Stadion przy ul. Narutowicza 9


Koncentracja, determinacja i mobilizacja - te cechy mogą był kluczowe dla radomskiej drużyny podczas niedzielnego meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Przyjeżdża wicelider. To dodatkowa motywacja, aby powalczyć o komplet punktów. Z zespołami z czołówki tabeli naszym zawodnikom gra się o wiele lepiej. Długo czekaliśmy na ten pierwszy ligowy pojedynek na swoim stadionie. Stworzmy atmosferę i dajmy drużynie najlepsze warunki na zwycięstwo!

Lechia to już zupełnie inny zespół niż jesienią. Czy słabszy? To już zweryfikuje boisko, bo w pierwszym wiosennym pojedynku towaszowianie pokazali charakter, udowadniając, że wszelkie klubowe kłopoty nie mogą przekładać się na boisko. Drużyna pokonała 2:0 ekipę Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Nasz zespół ma za sobą udany pojedynek wyjazdowy z Legią II Warszawa (0:0). Broń również pokazała, że zawirowania związane z rezygnacją trenera Artura Kupca nie przekładają się na boisko. Nasz zespół od siedmiu lat nie wygrał z Lechią u siebie, a po jesiennym pojedynku drużyna jest spragniona rewanżu. Dostała tęgie lanie 0:3. Liczymy, że w niedzielę punkty zostaną przy Narutowicza 9.

ZOBACZ SKRÓT MECZU JESIENNEGO LECHIA – BROŃ TUTAJ

W naszym zespole sytuacja kadrowa jest dobra. Za kartki pauzować będzie Kuba Góźdź, w jego miejsce na boisko wskoczy inny młodzieżowiec. Normalnie trenuje już Adam Imiela, ale czy zagra w niedzielę, tego zapewne dowiemy się przed samym meczem.

– Analizowaliśmy grę przeciwnika, rozmawialiśmy z piłkarzami i wiemy jak zagrać i czego się wystrzegać. Zagramy z wiceliderem, z zespołem, który dobrze zaczął wiosnę. Liczę na kibiców, że głośnym dopingiem pomogą nam w zwycięstwie – mówi trener Broni, Dariusz Różański. 

Bilety i akredytacje
Na rundę wiosenną nie zmieniają się ceny biletów. Normalny nadal kosztuje 10 złotych, ulgowy 5 złotych, natomiast kobiety oraz dzieci wchodzą na mecz za darmo, lecz muszą udać się do kasy w celu odebrania „zerowego” biletu. Apelujemy, aby na mecz przychodzić kilka minut wcześniej, żeby uniknąć stania w kolejce przy kasie.
Informujemy dziennikarzy, że akredytacje wydane jesienią są ważne i nie trzeba wyrabiać nowych.
 
LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI – przygotowania i zmiany kadrowe
(źródło: dumastolicy.pl)
Przyszli: Patryk Grejber (bramkarz, z Kotwicy Kołobrzeg (III liga), 6 m.), Piotr Kornacki (obrońca, z Oskara Przysucha (IV liga)), Bartosz Snopczyński (pomocnik, z Ceramiki Opoczno (IV liga)), Bartosz Rymek (pomocnik, z Legii II Warszawa (III liga; jesienią leczył kontuzję)), Kamil Lewiński (pomocnik, z Oskara Przysucha (IV liga)), Jakub Pawlik (pomocnik, z Zagłębia Sosnowiec (Ekstraklasa), 0 m.), Kamil Kubiak (napastnik, ze Szczerbca Wolbórz (liga okręgowa)), Rafał Nowak (pomocnik, z LKS Kwiatkowice (IV liga)), Artur Amroziński (pomocnik, z KS Sand Bus Kutno (IV liga)), Igor Kania (napastnik, z Neru Poddębice (IV liga))

Odeszli: Bartłomiej Maćczak (napastnik, do Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga), 17 m. i 5 b.), Kamil Tlaga (obrońca, do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (III liga), 7 m.), Patryk Walasek (obrońca, do Oskara Przysucha (IV liga), 17 m. i 2 b.), Marcin Mirecki (pomocnik, do Ceramiki Opoczno (IV liga), 17 m.i 6 b.), Michał Efir (napastnik, 10 m.), Jakub Żmuda (obrońca, 12 m. i 1 b.), Piotr Bukowski (bramkarz, 3 m.), Jakub Rozwandowicz (napastnik,do Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga), 15 m. i 2 b.), Krystian Kolasa (pomocnik, do RKS Radomsko (IV liga), 15 m.), Łukasz Bocian (pomocnik, do RKS Radomsko (IV liga), 14 m. i 1 b.), Artur Golański (pomocnik, do GKS-u Bełchatów (II liga). 17 m. i 5 b.)

Sparingi: 4:0 z MKS-em Kluczbork (III liga), 6:0 z Ceramiką Opoczno (IV liga), 2:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (IV liga), 1:1 z Pogonią Zduńska Wola (IV liga), 1:2 z GKS-em Bełchatów (II liga), 0:0 z RKS-em Radomsko (IV liga), 0:1 z GKS-em Tychy (I liga), 1:7 z ŁKS-em Łódź, 3:2 z GKS-em Bełchatów (II liga)

Po zakończeniu rundy z klubu odszedł trener – Bogdan Jóźwiak,  który w tomaszowskim klubie pracował od 15 kwietnia 2017 roku.  Dla Jóźwiaka był to bardzo udany okres, Lechia Tomaszów Mazowiecki zdobywała w nim średnio 2,05 pkt. na mecz.

Nowym szkoleniowcem został Daniel Myśliwiec, który ostatnio pracował jako asystent w Chojniczance Chojnice (I liga), a wcześniej również jako asystent w Górniku Łęczna (wówczas I liga).

W niedzielę od godziny 11.45 będzie można śledzić relację na żywo na naszym portalu!