W sobotę czekamy na wygraną

BROŃ RADOM - SPARTA JAZGARZEW
Sobota, godzina 15, stadion przy N9.

Dwa tygodnie czekaliśmy na ligowy pojedynek Broni. Jutro nasz zespół podejmie jazgarzewską Spartę, która na wyjazdach radzi sobie bardzo dobrze.

W jakiej formie są nasi piłkarze? Po dwutygodniowej przerwie od ligowych bojów spowodowanej pauzą za mecz z Pogonią Grodzisk, wszyscy zadajemy sobie to pytanie. Zastanawiamy się, czy przerwa pomoże zregenerować siły naszych graczy, czy też nieco wybije ich z rytmu. Mamy nadzieję, że defensorzy nie zapomnieli jak bronić dostępu do własnej bramki, a Daniel Ciupiński nie zapomniał jak strzelać kazano. Czekaliśmy dwa tygodnie, aby przekonać się, że Broń potrafi wygrywać.

SPARTA JAZGARZEW

Jazgarzew to praktycznie – dzielnica Piaseczna. Właśnie z piaseczyńskiego KS działacze Sparty w letniej przerwie poczynili największe wzmocnienia. Jazgarzewska drużyna jesienią osiąga znacznie słabsze wyniki niż się spodziewano. Sparta rozgrywa całkiem dobre spotkania, ale niestety gra nieskutecznie. Trener Witold Faliszewski stwierdził nawet ostatnio, że ma jedną z najbardziej nieskutecznych drużyn. Gdyby jego zespół zdołał wykorzystać choćby połowę dogodnych okazji do strzelania goli, byłby w tabeli znacznie wyżej.

O tym, że w słowach szkoleniowca jest sporo racji można się było przekonać patrząc na niedawny mecz Sparty ze Zwolenianką w Zwoleniu. O dziwo do 60 minuty to Sparta była zespołem lepszym i zmarnowała trzy stuprocentowe okazje. Wiele się zmieniło, gdy czerwoną kartkę zobaczył środkowy obrońca Marek Fąfara i Sparta przegrała. To jeden z lepszych zespołów w naszej lidze i nasi piłkarze muszą mieć świadomość, że o wygraną nie będzie łatwo. Muszą też mieć w pamięci niedawny mecz Pucharu Polski, gdzie w Jazgarzewie jako jeszcze trzecioligowiec przegrali 1:2.

Pojedynki Broni ze Spartą w ostatnich latach:
Sezon 2007/08
Broń – Sparta 4:2, 3:0
Puchar Polski 2008
Sparta – Broń 2:1