W Sokołem o komplet oczek

SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI - BROŃ RADOM
Sobota godzina 16
Boisko w miejscowości Ruda Bugaj


10 punktów w czterech spotkaniach. Trzy zwycięstwa i remis. To jak na razie wiosenny bilans Broni w rundzie wiosennej. Dotąd jednak nasza drużyna mierzyła się z zespołami, które walczą o ligowy byt. Prawdziwy egzamin czeka nasz zespół w sobotę, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z mocnym spadkowiczem z drugiej ligi, Sokołem Aleksandrów Łódzki. O wygraną naszej drużynie będzie bardzo ciężko. Trzeba zagrać co najmniej o klasę lepiej niż w drugich połówkach z Pilicą Przedbórz, czy Ceramiką Opoczno. 

O ile Sokół na wyjazdach radzi sobie dość przeciętnie, to na własnym placu przegrał tylko raz (z Ceramiką) i stracił tylko siedem punktów. Gospodarze ze względu na przebudowę stadionu grają swoje mecze w pobliskiej Rudzie Bugaj. Tamtejsze boisko nie jest najlepsze, ale patrząc na statystyki, sprzyja ono Sokołowi.
W ekipie z Aleksandrowa Łódzkiego jest kilku doświadczonych graczy, którzy występowali w wyższych ligach. Pomiędzy słupkami stoi Arkadiusz Sima, chyba jeden z najlepszych bramkarzy w naszej lidze. W defensywie występuje były piłkarz ŁKS Łódź, Przemysław Ziółkowski, ale ze względu na nadmiar kartek nie wystąpi on w tym meczu. W formacjach ofensywnych groźni są Arkadiusz Świętosławki, czy choćby najlepszy strzelec Sokoła, Paweł Adamiec.

W naszym zespole zabraknie pauzującego za żółte kartki, Łukasza Ubożaka. Na ból kolana narzeka Łukasz Szymoniak. Prawdopodobnie szansę debiutanckiej gry dostanie Nigeryjczyk Noheem. 

– Na pewno nie jedziemy tam, aby tylko się bronić. Będzie bardzo ciężko, ale z drugiej strony my też jesteśmy podbudowani dobrymi występami w rundzie rewanżowej – mówi trener Broni, Artur Kupiec.

W rundzie jesiennej po golu Daniela Ciupińskiego, Broń wygrała 1:0. ZOBACZ SKRÓT TAMTEGO SPOTKANIA

Na naszej stronie relacja live w sobotę od godz. 15.50. 

PODOBNE WPISY