[WIDEO] Wyszukani Broniarze 9. C. Ruszkowski

Cezary Ruszkowski rodowity radomianin, ma obecnie 47 lat. Chociaż nie jest wychowankiem Broni to jednak właśnie Broń była jego pierwszym seniorskim, poważnym klubem. Grał przy ul., Narutowicza 9 w latach 1989 - 1993. wielu kibiców wspomina jego grę w ogromnym sentymentem. Lewy obrońca, który chętnie włączał się do akcji ofensywnych, który nie odstawiał nogi i miał wyjątkowy charakter.
Tym razem nasz cykl "Wyszukakni Broniarze" w materiale wideo. Udało się przeprowadzić wywiad z Cezarym Ruszkowskim podczas środowego meczu sparingowego Broni z Koroną II Kielce.

MATERIAŁ WIDEO TUTAJ

Cezary Ruszkowski cały czas ma rodzinę w Radomiu i wielu przyjaciół i kolegów z boiska.

– Pamiętam jeszcze na starym stadionie Broni mecz z Bucovią Bukowa. Przegrywaliśmy 0:2, graliśmy w „dziesiątkę”. Udało mi się strzelić bramkę w końcówce i jeszcze jedno trafienie dołożył Kazimierz Przybyś. To były emocje – wspomina Cezary Ruszkowski.

Po odejściu z Broni, pan Czarek na wiele lat związał się z Koroną Kielce i dla tego klubu rozegrał wiele świetnych spotkań. Nie będzie przesadą jeśli napiszemy, że w pewnym sensie stał się pierwszą radomską ikoną klubu z Kielc. Od kilku lat poświęca się pracy szkoleniowej. Prowadził Wierną Małogoszcz, juniorów Korony, a obecnie jest trenerem trzecioligowych rezerw.

Cezary Ruszkowski w Radomiu miał okazję spotkać swoich dawnych znajomych (między innymi Mirosława Peresadę-z prawej).

W poprzednich cyklach „Wyszukani Broniarze” mogliście przeczytać:

Wojciech Molęda – TUTAJ

Stanisław Bilski – TUTAJ

Ryszard Ochodek – TUTAJ

Łukasz Ławrecki TUTAJ

Piotr Zajączkowski TUTAJ

Jan Cyniewski TUTAJ

Arkadiusz Kościelniak TUTAJ

Radosław Senator TUTAJ

PODOBNE WPISY