Wikielec zostaje, będzie 19 zespołów?

PZPN miał dużą zagwozdkę i "zrobił wszystkim dobrze". Takie odczucia można mieć po weryfikacji wyniku kwietniowego pojedynku Broni z GKS Wikielec (2:2). Na razie nieoficjalnie wiadomo, że przywrócono walkower, dzięki czemu GKS się utrzymał. Formalnie powinnien spaść...Bogu Ducha winny Pelikan Łowicz, więc zdecydowano, że w nowym sezonie zagra 19 drużyn.

Przypomnijmy, że chodzi o cztery zmiany przeprowadzone niezgodnie z regulaminem. Broń cały czas stoi na stanowisku, że za owe przekroczenie regulaminu nie ma kary w postaci walkowera. PZPN po naszym odwołaniu utrzymał wynik z boiska, a teraz po odwołaniu Wikielca ponownie nasz klub ukarano walkowerem. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej decyzji. Mamy nadzieję, że zwerfikowane zostaną na walkower wszystkie trzecioligowe mecze sezonu 2020/21, gdzie na boisku popełniono ten sam błąd, ale wynik zachowano z boiska. Bo teraz to Broń jest jedynym poszkodowanym w całej tej sprawie.

19 drużyn w lidze oznacza 36 meczów i jeden daleki dwudniowy wyjazd dla naszej drużyny. Prawdopodobnie w poniedziałek powinien pojawić się terminarz rundy jesiennej.

PODOBNE WPISY