Wnuk legendarnego sędziego

Środowy mecz Ruchu Wysokie Mazowieckie z Bronią Radom poprowadzi sędzia Paweł Jarguz z Olsztyna, a dokładnie z Mikołajek. Każdy starszy kibic, który zna historię polskiego futbolu, wie, kim był Alojzu Jarguz - jeden z najwybitniejszych polskich arbitrów, międzynarodowy rozjemca, który "gwizdał" na mistrzostwach w Agrentynie i Hiszpanii. Środowy arbiter naszego meczu, to wnuczek Alojzego, który z dumą kontynuuje tradycje rodzinne.

– Dla mnie to fajna przygoda, z której czerpię frajdę bez znaczenia czy jadę na III ligę, A-klasę, czy sędziuje dzieciom. Jestem dumny, że poszedłem w ślady dziadka, choć zdaję sobie sprawę, że mu nie dorównam poziomem, ale mimo wszystko moim marzeniem jest sędziować w Ekstraklasie. – mówił niedawno Paweł Jarguz w wywiadzie dla portalu sport.mragowo.pl
W poprzednim sezonie wnuczek legendy, był jednym z kandydatów do awansu do drugiej ligi. Ostatecznie niewiele mu brakowało. Zapowiada walkę o awans w nasjbliższym sezonie. Mamy nadzieję, że mecz Ruch – Broń nie będzie trudny do prowadzenie i obędzie się w nim bez kontrowersji.

Fot. Twitter – Paweł Jarguz

PODOBNE WPISY