Wszyscy zdrowi, będzie walka

- Wszyscy są zdrowi, atmosfera w zespole jest coraz lepsza i potrzeba nam kolejnego zwycięstwa, żeby wyjść na prostą. Czeka nas ciężki pojedynek, ale ja wierzę w swoich chłopaków - mówi po wtorkowym treningu, trener Broni Tomasz Dziubiński. Za nami przegrane derby, ale jeszcze nie przgrany sezon. Sporo się jeszcze będzie działo, a duże emocje czekają nas w najbliższą sobotę. Przyjeżdża zespół do którego wciąż wielu fanów Broni ma sentyment.
Stołeczną Polonię wspierać będzie około 200-osobowa grupa fanów.

CZYTAJ DALEJ

Po serii słabych lub bardzo pechowych występów, w Broni znacząco poprawiła się atmosfera. Co prawda nie udało się pokonać Sokoła Aleknsandrów Łódzki, ale już wygrana w Sieradzu z Wartą dodała drużynie ogromnej wiary.

– Przede wszystkim z chłopaków zeszło ciśnienie. Na treningach o wiele lepiej pracuje się z takim zespołem, który się odblokował i uwierzył w siebie – mówi trener Dziubiński.

Nikt nie pauzuje za kartki, nie ma też kontuzji w zespole. Tak więc trener naszego zespołu ma duży komfort.

Tymczasem statystycy związani z Polonią Warszawa przypominają historię dotychczasowych pojedynków: 

Zero zwycięstw Polonii Warszawa, zero remisów, trzy zwycięstwa Broni Radom – oto bilans oficjalnych spotkań obu drużyn.Choć Polonia istnieje już 103 lata, a Broń blisko 90, historia ligowych gier Czarnych Koszul z Broniarzami jest uboga. Dwa mecze w drugoligowym sezonie 1982/83 oraz spotkanie w II rundzie Pucharu Polski w sezonie 1986/87 – nic ponadto. We wszystkich trzech meczach górą była Broń Radom.15.8.1982 (II liga)

Broń Radom – Polonia 3:2

Osowski 19, 23, Ochodek 32


26.3.1983 (II liga)

Polonia – Broń Radom 0:1

Osowski 73 z karnego.6.8.1986 (II runda Pucharu Polski)

Polonia – Broń Radom 0:1

0:1 Andrzej Szymanek 66’

– – –
Warto dodać, że Polonia spotykała się z Bronią Radom w meczach towarzyskich tuż przed wybuchem II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu.

19.3.1939 Broń Radom – Polonia 2:12

20.5.1945 Broń Radom – Polonia 1:4