Wygraliśmy tylko raz, ale wysoko

Już w sobotę piłkarze Broni Radom, grają bardzo ciekawy mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Siegnęliśmy do przeszłości i statystyk, z których wynika, że obiue drużyny zagrały ze sobą siedem razy. Statystyki są po stronie rywala. Ciekawostką jest fakt, że przeszłości w Świcie grał...Adam Imiela obecny zawodnik Broni.

Sześć razy obie drużyny grały ze sobą w trzeciej lidze. Nasz zespół raz wygrał aż 8:1. Najbardziej pamiętny był ostatni mecz na naszym stadionie, gdy było 0:0, a sędzia podyktował rzut karny, po czym za chwilę go odwołał. Później nie podyktował rzutu karnego dla naszego zespołu, gdy obrońca dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Tamten wynik miał znaczenie. Broń spadła z ligi, a Świt  zakończył sezon tuż nad strefą spadkową.
Warto też sięgnąć pamięcią do roku 2009, gdy Świt wywalczył awans do II ligi i w Radomiu wygrał aż 5:1. Wówczas jedną z bramek strzelał Michał Kucharczyk, obecnie napastnik Legii.

W Nowym Dworze dość krótko, bo zaledwie jedną rundę grał Adam Imiela, pomocnił Broni. Spadł wówczas z ligi z tą drużyną i na temat tych złych wspomnieńnie chciał zbytnio rozmawiać.
– Z tamtej drużyny gra dzisiaj w Świcie chyba tylko dwóch piłkarzy, Karol Drwęcki i Radosław Kamiński. Obaj to solidni zawodnicy, ale wydaje mi się, że w naszym zespole grają wcale nie gorsi. To już jest zupełnie inna drużyna – mówi Adam Imiela, który zapowiada, że mobilizuje się do tego pojedynku, tak jak do każdego innego. – Stać nas na dobrą grę, wierzę, że poprawimy grę w defensywie i będzie o wiele lepiej – dodaje nasz zawodnik.

Jak było dotychczas
Sezon 2008/09
Świt – Broń 2:0
Broń – Świt 1:5 (A. Kościelniak)

Sezon 2014/15
Broń – Świt 8:1 (Bouchniba, Ankurowski, Sałek, Marczak, Bojek, Nogaj, Nowosielski 2)
Świt – Broń 3:2 (Marczak 2)
Mecz Pucharu Polski
Świt – Broń 7:1

Sezon 2015/16
Broń – Świt 0:0
Świt – Broń 1:0
 
Szersza zapowiedź meczu Broń – Świt, już wkrótce na naszym portalu!

PODOBNE WPISY