Wyszukani Broniarze 12- Georghe Teboh

Rozpoczął się "ogórkowy" okres wakacyjny, więc żeby nie było nudno to powracamy z naszym cyklem, "Wyszukani Broniarze". Będziemy co jakiś czas "odgrzebywać" ciekawe postacie związane z naszym klubem, będziemy pisać co porabiają dziś, jak potoczyły się dalsze koleje życiowe danych zawodników.
Dziś przypominamy sympatycznego Kameruńczyka, który na Narutowicza 9 był bardzo lubiany. Kontuzja ścięgna Achillesa pokrzyżowała mu szyki, potem nie był już tak błyskotliwym piłkarzem. Dziś Georghe Teboh siedzi za oceanem, pozdrawia kibiców Broni Radom i martwi się, że drużyna spadła do IV ligi.

Georghe Teboh pojawił się najpierw w Koronie Góra Kalwaria, po czym trener Artur Kupiec ściągnął go do Broni Radom. Kameruńczyk świetnie spisywał się w sparingach, zdobył dwie bramki. Kiedy przyszła liga, już w drugiej kolejce zerwał ścięgno Achillesa. Leczył się 10 miesięcy, nie grał, ale cały czas był z drużyną. Był lubiany przez zespół. Bardzo szybko nauczył się języka polskiego. Wreszcie wrócił na boisko i nie był już tym samym zawodnikiem. Wielu fachowców podkreślało, że po tak cieżkiej kontuzji większość piłkarzy ma blokadę psychiczną i nie wraca do dawnej formy.


Teboh przeszedł do Szydłowianki. Pracował między innymi w szkole językowej w Radomiu. Biegle zna cztery języki. Często przy tym bywał na imprezach piłkarskich, przyjeżdzał na mecze Broni. Pięć miesięcy temu zniknął kompletnie. Nam udało się do Georgha dotrzeć.

– Jestem w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka teraz część mojej rodziny. Pracuję, uczę się i cały czas trenuję. Na razie szukam klubu – opowiada Geroghe Teboh.

Kameruńczyk za naszym pośrednictwem chciał pozdrowić wszystkich kibiców Broni. Zapowiada, że na pewno wróci jeszcze do Polski. Śledzi cały czas to co dzieje się w Radomiu, w naszym klubie. Zmartwił go fakt, że drużyna spadła do czwartej ligi. Wierzy, że kiedyś jeszcze będzie miał okazję zagrać w naszym klubie.

W poprzednich cyklach „Wyszukani Broniarze” mogliście przeczytać:

Wojciech Molęda – TUTAJ

Stanisław Bilski – TUTAJ

Ryszard Ochodek – TUTAJ

Łukasz Ławrecki TUTAJ

Piotr Zajączkowski TUTAJ

Jan Cyniewski TUTAJ

Arkadiusz Kościelniak TUTAJ

Radosław Senator TUTAJ

Cezary Ruszkowski TUTAJ

Przemysław Cichoń TUTAJ

Krzysztof Przydatek TUTAJ

PODOBNE WPISY