Z determinacją bronić fotelu lidera

WILGA GARWOLIN - BROŃ RADOM
Niedziela godz. 15

To nie będzie spacerek. Jeśli nasz zespół podejdzie do meczu w niedzielę tak jak ostatnio w Pionkach, czy wcześniej w Otwocku, możemy być mocno zaskoczeni. Wilga Garwolin to zespół swojego boiska. To drużyna, która u siebie prowadziłą z Mszczonowianką 2:0 i mecz zakończył się remisem. To ekipa, która do 90 minuty remisowała z Victorią Sulejówek 0:0 i straciła gola w ostatnich sekundach. Wierzymy jednak, że nasza Broń pokona przeciwności i utrzyma fotel lidera.

W naszej drużynie poza Piotrem Nowosielskim, wszyscy zawodnicy są gotowi do gry. W środę Broń co prawda przegrałą pucharowy mecz w Pionkach, ale pewnym pozytywem jest fakt, że kilku zawodników mogło w tym spotkaniu odpocząć.

W Garwolinie wszystkim zespołom gra się ciężko. Trenerem drużyny jest Sergiusz Wiechowski, który do tej pory nie miał szczęścia do Broni. Przegrywał z naszym zespołem zarówno kiedy prowadził Mazur Karczew, jak i GKP Targówek. Szkoleniowiec ten całkiem niedawno przyglądał się grze Broni w meczu ligowym w Konstancinie. Ma więc zapewne sporą wiedzę na temat naszej drużyny.
Nasz zespół musi przede wszystkim zagrać skoncentrowany z tyłu. Musi też poprawić skuteczność, bo sytuacji podbramkowych ostatnio nie brak, ale bramek nie pada zbyt dużo. Wiemy, że jeśli zespół podejdzie do spotkania zdeterminowany i będzie chciał utrzymać fotel lidera, to podtrzyma dobrą passę na wyjazdach.

Wyróżniający w ekipie Wilgi są bracia Zawadka – zwłaszcza Kamil, który co sezon zdobywa sporo bramek. Na boisku wyróżnia się też Michał Kępka, były gracz młodzieżowych ekip Legii Warszawa. Pozostali zawodnicy też na swoim boisku są mocni o czym świadczą dotychczasowe wyniki Wilgi u siebie. 

Dotychczasowe mecze z Wilgą
Pięć zwycięstw i tylko jeden remis z zespołem z Garwolina
Sezon 2002/03
Broń – Wilga 4:0, Ławrecki, Grymuła, Banaczek 2
Wilga – Broń 3:4, Banaczek, Grymuła, Puźniak 2

Sezon 2003/04
Broń – Wilga 1:0 Ławrecki
Wilga – Broń 0:3, Jackowski 2, Ławrecki

Sezon 2004/05
Broń – Wilga 1:0, Rogala.
Wilga – Broń 0:0

W niedzielę prawdopodobnie wyjątkowo nie będzie relacji na żywo, ale o wyniku będziemy informować Was na bieżąco.