Z kart historii. Prawdziwy hit!!!

Cały czas szukamy, wertujemy w bibliotekach i archiwach ciekawostek związanych z Bronią Radom. Być może już w przyszłym roku na 90 - lecie klubu uda się wydać porządną monografię klubu. Na razie jednak pragniemy podzielić się kilkoma bardzo ciekawymi tekstami, do których udało się dotrzeć. wiele ciekawostek na temat naszego klubu zapisano zarchiwizowano w gazecie "Z życia załogi" jaka przez około 20 lat ukazywała się na terenie Fabryki Broni.

Polecamy Ziemię Radomską z 1931 roku i tekst o budowie stadionu. Wówczas w obecnym miejscu na Narutowicza 9 stadion powstał dzięki wspólnym składkom i wspólnej pracy ludzi zatrudnionych w Fabryce Broni. Dziś odważnie się pisze, że „na Struga powstaje stadion Radomiaka, a ten na Narutowicza jest miejski”. No cóż, każdy kto szanuje tradycję ten wie, gdzie jest Stadion Broni. 

W 1974 roku wybierano w Fabryce Broni 10 najlepszych sportowców 30 – lecia. Chodziło o sportowców występujących w Broni po wojnie. Zestawienie jest bardzo ciekawe.

W 1976 roku powstał tekst na 50 – lecie klubu i o tym jak powstawała sekcja piłkarska.

W 1979 roku Broń awansowała do II ligi. Władze fabryki zachęcały do tego, aby opodatkować się i pomagać klubowi.

Zanim piłkarze awansowali do II ligi (wówczas zaplecze ekstraklasy), mecze oglądał nadkomplet publiczności.


Informacja prasowa przed sezonem 78/79. Drużynę prowadził wtedy Jan Gałek.

O sparingach przed wiosną 1982.

A tu relacja z historycznego meczu w 1984 roku. Broń spadła do III ligi, Radomiak awansował do I ligi. Puchar Polski. Remis…potem rzuty karne i bohater Ireneusz Gorczyca, który obronił dwie „jedenastki”. Ciekawostką jest fakt, że trzy lata temu również doszło do pucharowych derbów, również był remis, a w serii rzutów karnych gola zdobył Wojtek Gorczyca…syn obecnego wiceprezesa Broni, Ireneusza.

PODOBNE WPISY