Z optymizmem w nowy rok

Jeszcze tylko kilka dni odpoczynku mają nasi piłkarze. W środę rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej. Optymizmu nie brakuje, bo z zespołu ubędzie tylko jeden i piłkarz i właściwie na tym kadrowe zmiany raczej się skończą.

Każdy z nas chciałby walizki pieniędzy tabunów nowych piłkarzy, którzy zapewnią Broni awans do drugiej ligi. Tak się jednak nie stanie, ale nad obecnym stanem też nie można rozpaczać. Mamy znakomitego fachowca jakim niewątpliwie jest Artur Kupiec, mamy dobry zespół, który zajmuje w lidze trzecią lokatę i mamy cztery najstarsze roczniki grające z powodzeniem w lidze mazowieckiej. Nie można więc rozpaczać nad sytuacją klubu.

Po zakończeniu jesiennych zmagań wielu naszych piłkarzy rozjechało się po Polsce szukać swoich sił w klubach z wyższych lig. Mają do tego prawo i mogą sprawdzać swoje umiejętności. Poznali swoją wartość i cenę, wiedzą w jakim aktualnie miejscu się znajdują, zobaczyli jak wyglądają organizacyjnie kluby od ekstraklasy do drugiej ligi. Niemal wszyscy zdecydowali, że pozostaną w Broni na rundę wiosenną. Odejdzie jedynie Adrian Dziubiński, który jest już po rozmowach z Pogonią Siedlce i choć formalnie umowy nie podpisał, to wiadomo, że będzie do czerwca wypożyczony do Pogoni.

Nie rozstrzygnęły się do końca sytuacje związane z Maciejem Czachórem i Badji Kourou. Ten pierwszy ma chrapkę na grę w wyższej lidze już teraz, ale po niepowodzeniu w Żabkach jest nadzieja, że pomoże Broni. Kourou może się przydać drużynie zważywszy na fakt, że z zespołu odejdzie Dziubiński. Jeśli Senegalczyk solidnie przepracuje okres zimowy, to może być wiosną podporą pomocy Broni.

PODOBNE WPISY