Z Targówkiem o wygraną

GKP TARGÓWEK WARSZAWA - BROŃ RADOM
Sobota, godz. 17, stadion przy ul. Kołowej 18 w Warszawie

Benimianek trzeciej ligi, klub ze stołecznej dzielnicy Targówek, będzie kolejnym rywalem Broni. W sobotę nasza drużyna w najmocniejszym zestawieniu wybiegnie na boisko. Jeśli nasz zespół chce się piąć w górę tabeli, musi wygrywać takie mecze. A łatwo nie będzie bo podopieczni trenera Sergiusza Wiechowskiego sprawili już niespodziankę.

Jeszcze nie tak dawno Targówe grał w klasie okręgowej. Po dwóch awansach kibice tego klubu mogą przeżywać trzecioligowe emocje. W kadrze tego zespołu są tak znani zawodnicy jak Karol Bednarczyk (niegdyś Siarka Tarnobrzeg), Dariusz Dadacz (pozyskany z Pogonii Siedlce), Kamil Mierzwiński (grał w Wiśle II Płock przeciw Broni w pamiętnych barażach). Wyróżniającą się postacią jest z pewnością Michał Kopeć, były gracz Korony Kielce, który grał niegdyś z Arturem i Wojciechem Kupcami w Mazowszu Grójec. Nowym nabytkiem Targówka jest…Kamil Szczepański, ten sam, któy przygotowywał się z Bronią do nowego sezonu.

Jak dotąd GKP w roli beniaminkia spisuje się dobrze. Co prawda początek miał słaby, bo przegrał 0:2 z Sokołem Aleksandrów Łódzki, ale w kolejnym meczu zremisował 2:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Natomiast w ostatnim meczu Targówek był sprawcą niespodzianki kolejki i pokonał MKS Kutno na jego terenie 1:0. Przez ponad kwadrans drużyna grała w osłąbieniu, a jednak potrafiła utrzymać rezultat.

Targówek jest mocnym zespołem, ale Broń również zna swoją wartość. Powinna czuć respekt dp rywala, ale chcąc walczyć o awans, nie może się bać drużyny ze stolicy. Trener Artur Kupiec ma spory komfort, bo nikt nie jest kontuzjowany i wszyscy są gotowi do gry.

Przypominamy, że o godz. 14.30 jest zbiórka kibiców. Apelujemy do fanów o głośny doping dla zespołu. W meczu z Włokniarzem, to właśnie kibice przyłożyli rękę do tego, że Broń w drugiej połowie zwyciężyła. Relacja na żywo na naszej stronie, kilka minut przed godz. 17.

PODOBNE WPISY