Zagramy dla Marysi! Przyjdźcie na mecz z ŁKS

Chociaż do meczu z ŁKS Łódź pozostało jeszcze kilkanaście dni to już dziś możemy napisać, że ten pojedynek będzie zupełnie inny niż wszystkie wiosenne mecze Broni. Choćby z tego względu, że zaraz po Dniu Dziecka organizujemy na tym meczu wielką zbiórkę pieniędzy na operację dla Marysi Kozdry. Jej tata od wielu lat jest zagorzałym sympatykiem Broni. Jednak to nie jest najważniejsze. Ważne będzie to, że każdy na tym spotkaniu będzie mógł pomóc, uroczej niespełna 4-letniej dziewczynce.

Dziewczynka urodziła się z wadą serca. Przeszła już wiele operacji i zabiegów. Jej życie już nie raz było zagrożone. Na skutek powikłań pooperacyjnych Marysi zostały amputowane obie rączki i paluszki u jednej ze stóp. Mimo wielu życiowych dramatów dziecko jest bardzo pogodne i radzi sobie dzielnie ze swoją niepełnosprawnością. Na tym jednak jej walka o życie się nie kończy. Jesienią Marysia Kozdra przejdzie w Niemczech jeszcze jedną operację serca, dzięki której nastąpi lepsze krążenie w dolnych partiach jej ciała. Operacja kosztować będzie około 160 tysięcy złotych. Potrzebne jest jeszcze około 120 tysięcy. Na apel dotyczący zbierania pieniążków dla dziewczynki, bardzo pozytywnie zareagowały władze radomskiej Broni.

– Wiemy, że pan Sebastian, ojciec dziewczynki, jest kibicem naszego klubu, bywał porządkowym na naszych meczach i chcemy zrobić wszystko co możliwe, aby pomóc – mówi Artur Piechowicz, prezes Broni.

Odwołany jest mecz z GKP Targówek, dlatego już teraz zapraszamy wszystkich 3 czerwca na godzinę 17 na pojedynek z ŁKS Łódź. Zarówno pod względem sportowym, jak i kibicowskim mecz zapowiada się bardzo ciekawie, bo na nasz stadion zawita spora grupa „EŁkaesiaków”. Kto wie, być może oni też okażą serce i dołożą cenną złotówkę dla Marysi,

O tym meczu będziemy pisać jeszcze kilkakrotnie, bo w tym sezonie będzie to pożegnanie Broni z Narutowicza 9.

JAK POMÓC MARYSI? PRZECZYTAJ HISTORIĘ 4-LETNIEJ RADOMIANKI TUTAJ

PODOBNE WPISY