Zakończyć dobrze wyjazdową jesień

UNIA SKIERNIEWICE - BROŃ RADOM
Sobota godzina 13
Stadion, ul. Pomologiczna 8 w Skiernierwicach


Przed naszym zespołem ostatni w tym roku wyjazdowy mecz. Drużyna jedzie do SKierniewic, na ciężki teren. Faworytem według bukmacherów jest miejscowa Unia. Jednak nie ma co patrzeć na notowania. Kiedy jechaliśmy do Elbląga i Radomska, faworytem też byli gospodarze. Nasi piłkarze mają bardzo ważny cel na ostatnie trzy jesienne mecze i wiedzą, że muszą zdobyć jak najwięcej punktów, aby zima była spokojna.

Skierniewicka Unia to ubiegłoroczny, rewelacyjny beniaminek. Po letnich zmianach kadrowych drużynie idzie trochę słabiej, ale trrzeba zaznaczyć, że cały czas ekipa jest wyżej w tabeli od Broni. Unia ma 22 punkty, zajmuje 9 lokatę i tylko wygrana naszej ekipy może pozwolić doścignąć skierniewiczan. Dla układu tabeli, dla wskoczenia do „dziewiątki” będzie to dla Broni bardzo ważny mecz.

Unia w 7 meczach domowych wygrała tylko dwukrotnie, a aż pięć razy przegrywała. Z kolei Broń również gorzej radzi sobie u siebie, a na wyjazdach gra bardzo dobrze. Liczymy, że przynajmniej jeszcze w tym tygodniu ta prawidłowość się utrzyma. W ekipie naszego sobotniego rywala nie brakuje dbardzo dobrych i doświadczonych zawodników. Część z nich już wiele razy grała przeciw Broni, grając w klubach z regionu radomskiego. Najskuteczniejsi w zespole to Rafał Parobczyk i Michał Wrzesiński. Ten ostatni w sobotę w Grodzisku zdobył dwa gole i dał Unii zwycięstwo nad Pogonią. Jeśli już jesteśmy przy statystykach, Unia straciła w 15 meczach 34 bramki, czyli najwięcej w naszej lidze.

Nasza drużyna w sobotę jedzie niemal w najmocniejszym składzie. Nikt nie pauzuje za kartki, ale wciąż po operacji nosa nie jest gotowy Bartek Ziemak. Czy będą zmiany w wyjściowej jedenastce, tego nie wiemy, bo w ostatnich dniach na treningach mocno pracowali wszyscy zawodnicy, a w ostatnich meczach trener Dariusz Różański portrafił zaskakiwać.

Ostatnie dwa mecze pomiędzy Unią i Bronią bły kompletnie różne. W Skierniewicach jesienią Unia zwyciężyła 2:0. Skrót tego pojedynku można obejrzeć TUTAJ. W rewanżu wiosną, na naszym boisku, nasza Broń po dobrej grze wygrała 3:1. Zobacz skrót TUTAJ

W sobotę od godz. 12.30 będzie można śledzić tekstową relację na żywo na naszym portalu. Sponsorem relacji jest firma JADAR

PODOBNE WPISY