Zakończyć sieradzką klątwę

WARTA SIERADZ - BROŃ RADOM
Sobota, godz. 13, stadion w Sieradzu
Już po raz drugi zapowiadamy mecz Broni Radom w Sieradzu z miejscową Wartą. Przypomnijmy, że pierwotnie pojedynek nie odbył się ze względu na śnieg i trudne warunki na murawie boiska. Pisaliśmy o tym, że Broń nigdy dotąd nie wygrała w Sieradzu. Nawet wtedy, gdy gospdoarze zamykali ligową tabelii mieli totalny kryzys. W tej kwestii nic się nie zmieniło, ale trzeba wierzyć, że się zmieni i to już jutro.

Warta ma 10 punktów na swoim koncie, zajmuje 14 miejsce w tabeli. Na własnym boisku sieradzka drużyna wygrała tylko jeden mecz i pozostałe pięć przegrała. Statysstyki pokazują, że to Broń jest murowanym faworytem do zwycięstwa. Jednak w poprzednich latach statystyki swoje, a życie pisało zupełnie inny scenariusz.

Trzeba być jednak dobrej myśli, bo ostatnie dwa mecze, Broń zagrała dobrze i pewnie pokonała 4:0 Mazura Karczew i 2:0 Ursus Warszawa. Do Sieradza nie licząc kontuzjowanego Daniela Złocha, jedzie najmocniejszy skład. Z urazem śródstopia boryka się Robert Kowalczyk, ale ten napastnik robi wszystko, aby być w pełni sił. Pamniętajmy, że „Kowal” grał kiedyś w Sieradzu i raz to właśnie jego bramka pogrążyła Broń. Tak więc Robert mógłby teraz z jak najlepszej strony przypomnieć się kibicom Warty i coś ustrzelić, ale w drugą stronę.

Mecz w Sieradzu rozpocznie się o godz. 13. Kilka minut wcześniej, jeśli z nieba nie spadnie nic nadzwyczajnego, rozpoczniemy relację na żywo:)