Zapowiedź 17 kolejki

 
Pierwsza kolejka wiosny już za nami. Przyniosła nieco odpowiedzi na pytania, niespodzianki, ale nadal pozostaje wiele pytań o formę niektórych drużyn, a i do końcowych rozstrzygnięć daleko. Przed nami 17 kolejka z drugim wyjazdem naszych piłkarzy w piotrkowskie, ale też z kilkoma ciekawymi pojedynkami naszych rywali. Zapraszamy do zapowiedzi 17 kolejki.

 
Pogoń Siedlce – Sokół Aleksandrów – jesienią 0:1, sobota, g.14.00-   Pogoń po raz drugi u siebie po trudnym i emocjonującym meczu z Mazurem. Sokół rozbił Pilicę Przedbórz, prowadząc 5:0 do przerwy i na pewno w Siedlcach nie podda się bez walki, choć na razie gry wyjazdowe nie są jego mocną stroną.  W Siedlcach naprzeciw siebie staną Jacek Kosmalski- jeden z najlepszych strzelców ligi, który zdobył w minioną sobotę dwa gole i Paweł Adamiec, który w meczu z Pilicą zaliczył hat tricka. Który z nich wyjdzie zwycięsko? Pogoń jest faworytem tego meczu, a każdy inny wynik niż wygrana lidera będzie witana w Broni z zadowoleniem.
Ursus Warszawa- MKS Kutno (2:4), sobota, g.11.00- Tradycyjnie kolejka zaczyna się w Warszawie. Ursus drugi mecz z rzędu u siebie, Kutno – drugi wyjazd. Obie drużyny źle- porażkami rozpoczęły wiosną i ten mecz będzie ważny dla nich obu. Jeśli przegra Ursus- oznaczać będzie, że zimowe wzmocnienia niekoniecznie okazały się trafione, porażka Kutna może bardzo oddalić szanse na awans do drugiej ligi. Mimo wszystko, „miejscy” powinni wygrać to spotkanie.
Narew Ostrołęka- Mazur Karczew (2:3), niedziela, g.14.00 – Kolejka zakończy się w Ostrołęce. Narew osłabiona kadrowo podejmowała równie osłabione Piaseczno, rozgrywając słaby mecz. Pojedynek z jedną z najlepszych drużyn ligi będzie testem wartości przemeblowanej drużyny. Dla Mazura to będzie też ważny mecz- po trudnym meczu w Siedlcach, znów wyjazd i ewentualna porażka może oddalić szanse na awans do II ligi. Piłkarze z Karczewa powinni przywieźć z Ostrołęki trzy punkty.
KP Piaseczno- Radomiak Radom (1:1), sobota, g.14.00- Podobnie jak mecz w Ostrołęce, to spotkanie będzie ważne dla obu drużyn. Piaseczno- jak Narew mocno osłabione po zimie i także dla tej drużyny, sobotni mecz będzie weryfikacją jej wartości. Radomiak po porażce z Wartą musi wygrać ten mecz, by móc dalej myśleć o awansie do drugiej ligi. Atutem Radomiaka, oprócz większego potencjału drużyny jest to, że na wyjazdach gra lepiej niż u siebie. Problemem są osłabienia- z różnych powodów nie zagrają Grzegorz Gromadzki ( który przyszedł zimą z …Piaseczna), Marcin Sikorski Andrzej Bednarz, Maciej Świdzikowski i Łukasz Szary. Drugoligowe aspiracje zobowiązują i „zieloni” powinni wygrać ten mecz.
Warta Sieradz- Legionovia Legionowo (0:2), sobota, g.14.00- Obie drużyny w wymarzony sposób rozpoczęły wiosnę- Warta pokonała na wyjeździe Radomiaka, Legionovia u siebie wicelidera z Kutna. Warta walczy o ucieczkę ze strefy spadkowej, Legionovia prezentuje się bardzo solidnie i może to być bardzo ciekawy mecz, może z powtórką z jesieni, gdy oba gole padły w ciągu ostatnich pięciu minut meczu.
UKS SMS Łódź- Włókniarz Zelów (1:1), sobota, g.14.00- Łodzianie udanie zainaugurowali wiosnę, pokonując na wyjeździe Ursusa, Włókniarz przegrał z Bronią, dodatkowo po meczu z naszą drużyną jest osłabiony kontuzjami. Obie drużyny walczą o utrzymanie i prawdopodobny jest ponowny remis w ich pojedynku.
Ceramika Opoczno- Pilica Przedbórz (0:0), sobota, 15.00- Ceramika rozgrywać będzie drugie z rzędu spotkanie derbowe, po wygranej z Concordią, tym razem zagra z Pilicą. Obie drużyny w minionym sezonie grały w IV lidze, obie są także dwoma najbliższymi rywalami Broni. Ceramika wygrała w Opocznie, Pilica- która nie wygrała jeszcze na wyjeździe, przegrała 1:5 z Sokołem. W tym meczu faworytem spotkania dwóch drużyn walczących o utrzymanie będzie Ceramika. Szkoda jedynie, że mecz w oddalonym o 30 km od Piotrkowa Opocznie będzie rozgrywany w tym samym czasie co mecz Broni i nie będzie możliwości podejrzenia najbliższych dwóch rywali.
 
 

PODOBNE WPISY