Zapowiedź 22 kolejki

Chyba żadna ligowa kolejka do tej pory nie wzbudzała takiego zainteresowania, jak najbliższa. Powodem jest pierwsze miejsce w tabeli naszej drużyny.  Broń gra w niej jako ostatnia, równolegle będzie rozgrywany mecz Legionovia- Radomiak. Wychodząc na boisko w Kozienicach, nasi piłkarze przede wszystkim będą znali wynik meczu Włókniarz- Pogoń. Zapraszamy do lektury zapowiedzi 22 kolejki.

                Włókniarz Zelów- Pogoń Siedlce (3:2), sobota, g.15.00– Najwcześniejszy mecz kolejki i jednocześnie najbardziej nas interesujący. Trener Pogoni, Grzegorz Siedlecki po nieudanym meczu z Ursusem i stracie pozycji lidera, stwierdził, że Broń nie grała do tej pory z czołowymi drużynami, jedynie z tymi, które walczą o utrzymanie. Teraz będzie sam mógł się przekonać, jak łatwe są mecze wyjazdowe z drużynami walczącymi o ligowy byt. Właśnie one znajdują się w czołówce tabeli wiosny. Włókniarz wygrał u siebie z MKS Kutno. Obie drużyny w środę rozegrały w Pucharze Polski mecze, które zakończyły się rzutami karnymi. To korzyść dla Pogoni, która ma lepszą drużynę. Włókniarz stracił prezesa, siedlczanie mają problemy z bazą treningową- zobaczymy, komu te utrudnienia będą mniej przeszkadzały w odniesieniu sukcesu. Pogoń ma dodatkową motywację- zgodnie ze słowami swojego prezesa, Kozaczyńskego, musi gonić lidera ligi..Radomiaka.
                Legionovia Legionowo – Radomiak Radom (1:1) , niedziela, g.16.00- Legionovia to druga po Broni najlepsza drużyna wiosny, Radomiak by zachować szanse na awans, musi wygrać ten mecz, ponadto jest rozdrażniony po remisie z Sokołem. To może być bardzo emocjonujący mecz.
                Concordia- Mazur (0:3) , sobota, g.17.00 – Jeśli nie z Concordią, to z kim? Mazur poniósł już pięć porażek wiosną i przegrana z Concordią byłaby już katastrofą. Concordia jednak nie rezygnuje z walki, szczególnie u siebie. Boisko pokaże, czy to będzie mecz Mazura na przełamanie, czy Concordii o honor.
                Sokół Aleksandrów Ł.- SMS Łódź ( 0:4), sobota, g.16.00 – Jesienią wygrali wysoko łodzianie, teraz w Rudzie Bugaj nie będą mieli tak łatwo, tym bardziej, że znów będą osłabieni za czerwoną kartkę. Mecz SMS z Bronią podglądali piłkarze Sokoła, zobaczymy, na ile to pomoże w meczu w sobotę. UKS nadal walczy o utrzymanie- zaczyna deptać mu po piętach Ursus, Sokół też nie może jeszcze być pewien ligowego bytu.
                Ursus Warszawa- Narew Ostrołęka (0:1), sobota, g.17.00- Ursus zmotywowany wygraną z Pogonią na pewno będzie chciał kontynuować dobrą wiosenną passę. Narew zmieniła trenera- Mateusza Małaszewskiego zastąpił Marcin Grabowski. Wąska kadra daje o sobie znać w Narwi i to Ursus powinien cieszyć się z kolejnych trzech punktów.
                Ceramika Opoczno- Warta Sieradz (2:1), sobota, g.16.00-  Ceramika zremisowała w Kutnie, Warta rozgromiła Pilicę -obie drużyny walczą o utrzymanie, obie dobrze radzą sobie wiosną. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz o sześć punktów.
                Pilica Przedbórz- KP Piaseczno ( 1:1), sobota, g.16.00- Pilica wysoko przegrywa na wyjazdach, u siebie stawia mocny opór. Piaseczno będzie chciało zdobyć kolejne trzy punkty w meczu z drużyną walczącą o utrzymanie. Wynik tego spotkania jest sprawą otwartą, ale jest niemal pewne, że padnie tam mało bramek.
 

PODOBNE WPISY