Zapraszamy na Narutowicza 9 na mecz

BROŃ RADOM - KS WARKA

Narutowicza 9, sobota godzina 17

Jeszcze świeżo w pamięci mamy emocje związane ze środowym meczem z Mazowszem Grójec, a tymczasem w sobotę czeka nas kolejny mecz i miejmy nadzieję mnóstwo miłych wrażeń. Tym razem na włąsnym boisku podejmiemy drużynę Klubu Sportowego Warka. Czy wiecie, że Broń nigdy nie wygrała ligowego spotkania z warczanami? Czas chyba przełamać tę dziwną nieprawidłowość, a przy tym utrzymać fotel lidera.Piłkarzy z Klubu Sportowego Warka miało nie być w tej lidze. Ich perypetie sprzed kilku miesięcy są co najmniej zabawne, ale to już nie wina działaczy tego klubu, że w systemie rozgrywek jest taki bałagan. Warczanie spadli z czwartej po czym otrzymali szansę gry w barażu o utrzymanie. Dwumecz barażowy przegrali z Naprzodem Zielonki i po raz drugi spadli z ligi. Jednak znowu uśmiechnęło się do nich szczęście, bo z rozgrywek wycofał się Mazur Radzymin. Zwolniło się miejsce w IV lidze i mogą w niej grać.
Działacze najwyraźniej nie chcą po raz kolejny przeżywać takiego dramatu i praktycznie od podstaw przebudowali kadrę zespołu. Na stanowisku trenera pojawił się Arkadiusz Skonieczny, który zastąpił Jakuba Piłata. Do drużyny dokoptowano kilku zawodników bardzo dobrze znanych w regionie radomskim, jak choćby Tomasz Kiliański z Szydłowianki, czy też wypożyczeni z Radomiaka Radom: Krzysztof Blank i Adrian Jurczak. Wśród nich jest dwójka zawodników, którzy są dobrze znani na Narutowicza 9. Michał Kucharski, to jeden z najbardziej zasłużonych graczy Broni w ostatnich 15 latach. To właśnie on w tych rozgrywkach zdobył obie bramki dla Warki. Na lewej pomocy gra Emil Jędrzejewski pozyskany właśnie z Broni.
Warka świetnie zaczęła tegoroczne rozgrywki od wygranej z Pogonią Grodzisk 1:0 i wyjazdowego remisu z wymagającą Spartą Jazgarzew. W środę warczanie nie dali rady pokonać na własnym boisku Szydłowianki.
W zespole z Warki niegdyś grali Robert Rogala, Andrzej Drachall, Daniel Ciupiński i Piotr Cichawa.  Jeszcze taka statystyczna ciekawostka. W ostatnich latach nie wygraliśmy z Warką żadnego ligowego spotkania.

Ostatnie mecze pomiędzy Bronią, a Warką:

Sezon 2003/04 : Broń – Warka 0:1, 0:1

Sezon 2006/07: Broń – Warka 1:1, 2:2