Zatrzymać mocnego beniaminka

RKS RADOMSKO - BROŃ RADOM
Niedziela godz. 14


W niedzielę czeka nas wyjątkowy mecz i mamy nadzieję, wyjątkowo widowisko. RKS Radomsko, beniaminek notujący pięć zwycięstw z rzędu, podejmie radomską Broń, która na wyjazdach nikogo się nie boi. Ciekawie będzie na murawie, ale też liczymy na fajną atmosferę na trybunach.

RKS Radomsko chociaż powstał w 1979 roku z połączenia Stali i Czarnych, to ma niezwykle bogatą i barwną historię. Dwukrotnie klub grał w półfinale Pucharu Polski, raz w sezonie 2000/01 grał nawet w ekstraklasie, ale po słynnych i pamiętnych barażach o utrzymanie zespół zdegradowany został o szczebel niżej. Klub kilkakrotnie rektwowano (grał jako RKS Mechanik Radomsko), a obecnie występuje jako Radomszczański Kolektyw Sportowy.

Siłą RKS są kibice, którzy od zawsze są blisko klubu i wspierają go bez względu na szczebel rozgrywek. RKS Radomsko to tegoroczny beniaminek. Zespół słabo rozpoczął sezon, ale w szóstej kolejce doszło do zmiany trenera. Nowym szkoleniowcem zsotał Dominik Bednarczyk, o ktrym pisaliśmy juz na naszej stronie. Zespół może pochwalić się serią pięciu zwyięstw z rzędu. RKS Radomsko pokonał między innymi lidera, Sokół Ostróda. To budzi szacunek, ale na przewno nie jest postrachem dla naszych piłkarzy, którzy nie lubią występować w roli faworyta i potrafią przerwać niejedną dobrą passę. Kiedy Broń jechała do Elbląga, gdzie jeszcze nikt nie wygrał, wówczas nikt naszej drużynie nie dawał szans, a tymczasem Broń grała bez żadnego respektu pokazała dobry futbol i w niedzielę nie jest pozbawiona szans.

– W ostatnim czasie na wyjazdach gramy znacznie lepiej, ale już w ostatnim meczu z liderem, byliśmy blisko, aby zapunktować. Do meczu z Radomskiem przygotowujemy się normalnym cyklem. Jedynie piątek był dniem wolnym. Zespół bardzo solidnie przygotowuje się do meczu i dopiero po sobotnim rozruchu będę wiedział w jakim składzie wyjdziemy na to spotkanie. Czeka nas bardzo ciężki pojedynek, chociaż z drugiej strony, żaden mecz w tej lidze nie jest łatwy. Zostało nam cztery spotkania do zimowych urlopów. Moi piłkarze wiedzą, że komplet punktów w tych meczach pozwoli nam spędzić święta w dobrych nastrojach
 – zapowiada trener Broni, Dariusz Różański.

Nasz zespół pojedzie w najmocniejszym składzie. Do kadry wraca Patryk Czarnota, który ostatnio pauzował za kartki. Również gospodarze wyjdą na to spotkanie w najmocniejszym zestawieniu. Szykuje się bardzo ciekawe widowisko. Wygrana pozwoli naszej ekipie wskoczyć do czołówej  dziewiątki.

Również na trybunach zapowiada się fajna atmosfera, bo kibice Broni wybierają się na to spotkanie dużą, zorganizowaną grupą. Będzie więc głosny doping z obu stron.

Od godz. 13.30 na naszym portalu będzie można śledzić relację na żywo

PODOBNE WPISY