Zbliża się wyjątkowa rocznica

"Chwała bohaterom"
14 października, czyli w najbliższą niedzielę minie 70 lat od wymordowania 15 pracowników Fabryki Broni przez hitlerowskiego okupanta. W niedzielę o godz. 11 w kościele na Plantach odprawiona zostanie uroczysta msza święta, w której uczestniczyć będą pracownicy Fabryki Broni oraz kibice Broni Radom. Po mszy będzie można przejść pod pomnik upamiętniający te tragiczne wydarzenia.

Egzekucja przez powieszenie, wykonana 14 października 1942 roku na robotnikach Fabryki Broni, była zemstą Niemców za wykradanie produkowanych w niej pistoletów i przekazywanie żołnierzom Armii Krajowej.
Te wydarzenia upamiętniają dwa pomniki znadujące się na terenie dawnych Zakładów Metalowych ( przed wojną Fabryki Broni w Radomiu).
 Nasz klub przez prawie całą historię był mocno związany najpierw z Fabryką Broni, później z powstałymi w jej miejsce Zakładami Metalowymi. Fabryka Broni była fundatorem klubu, pracownicy ze swoich składek utrzymywali klub, spośród nich wywodziło się wielu zawodników i kibiców radomskiej Broni.

PODOBNE WPISY