Zbrojeniowa sobota

BROŃ RADOM - GRANAT SKARŻYSKO KAMIENNA
Sobota godzina 11, boisko ze sztuczną nawierzchnią przy N9

Starsi kibice pamiętają jak gorączkowo oczekiwało się 20-30 lat temu meczów dwóch "zbrojeniowych" potentatów, czyli Broni Radom i Granatu Skarżysko Kamienna. Wiele lat temu oba zespoły należały do czołówki starej III ligi. W sobotę choć zmierzą się ze sobą tylko w meczu sparingowym to emocji nie powinno brakować.

Granat od kilku lat nie może się podnieść po upadku przemysłu zbrojeniowego. Zespół spadł z trzeciej ligi, a w czwartej zajmuje przedostatnią lokatę. Patrząc jednak na ostatnie wyniki i zimowe ruchy kadrowe wydaje się, że skarżyski klub zdoła uratować się przed klęską jaką byłby z pewnością spadem drużyny do klasy okręgowej. W ostatnim meczu kontrolnym piłkarze Granatu rozgromili 6:0 Neptun Końskie. Przypomijmy, że tydzień wcześniej w Radomiu przegrali z Radomiakiem 0:3.

Kadra naszego zespołu powoli się krystalizuje i w sobotnim spotkaniu powinniśmy zobaczyć chociaż namiastkę formy jaką piłkarze powinni tryskać w rozgrywkach wiosennych. Jak już informowaliśmy z Granatem nie zagrają Daniel Grymuła i Andrzej Drachal. Po kontuzjach doszli do siebie Piotr Cichawa, Dariusz Kozubek, Cezary Zieliński i Wojciech Kupiec. Po zastrzykach jest Daniel Ciupiński i pojawi się na boisku dopiero w drugiej połowie.

Do zespołu Broni powróci Wojciech Jagodziński z Nidy Pińczów, którego mogliśmy oglądać w meczu sparingowym z KS Piaseczno. Trener Artur Kupiec nie ukrywa, że wciąż zainteresowany jest tym zawodnikiem. Zapraszamy wszystkich kibiców na sparing z Granatem.

PODOBNE WPISY