Ze zdrowiem Damiana Machajka jest lepiej!

Damian Machajek, zawodnik naszej trzecioligowej drużyny nie będzie operowany. Ostatnie badania pokazały, że wróci do grania szybciej niż się spodziewano. Zła wiadomość jest taka, że tej jesieni już nie zobaczymy go w akcji, ale dobra wiadość to jego prawdopodobny powrót na zajęcia z drużyną, w styczniu.

19-letni, wychowanek Broni doznał kontuzji mięśnia dwugłowego we wrześniu. Tuz przed meczem z Pelikanem Łowicz okazało się, że Machajek zerwał mięsień, czeka go operacja i około 9 mięsięczna przerwa. Pierwsze rokowania nie były najlepsze. Zawodnik przeszedł specjalistyczne badania w Łodzi i okazało się, że operacja nie będzie potrzebna, bo mięsień nie został całkowice zerwany. Zgodnie z zaleceniami lekarzy ma wzmacniać nogę, ćwiczyć z fizjoterapeutą i indywudulanie.

– Damian dużo pracuje ze mną, sporo pracuje w domu i postępy są bardzo duże. Wkrótce czekają go bardzo ważne testy, od których zależeć będzie jakie obciążenia możemy stosować i jak długo potrwają te treningi. Do końca rundy Damian nie zagra, ale jesteśmy pełni optymizmu, że rozpocznie przygotowania z zespołem w styczniu już pod kątem rundy wiosennej. Czas działa na jego korzyść, ale niczego nie możemy przyśpieszyć – mówi Michał Jasicki, fizjoterapeuta w Broni.