Zimowe ogórki 4

                KUPUJĄ, GRAJĄ, WYJEŻDŻAJĄ
Nie tylko Broń zdecydowała się na przygotowania do wiosny na obozie- podobne plany mają inne kluby. Rozegrano pierwsza sparingi. Uwaga na wzmocnienia Włókniarza!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – lider rozegrał pierwszy sparing, wygrywając 9:0 z Jutrzenką Cegłów. W najbliższą sobotę rozegra sparing ze Startem Otwock. Piłkarze Świtu trenują dwa razy dziennie. Testowani są nowi piłkarze, w kręgu zainteresowań jest Martens Ekwueme z Legionovii. Michał Kucharczyk został powołany do kadry Polski U-18. W Pucharze Polski Świt zmierzy się z IV- ligowym Kormoranem Łąck.

Warta Sieradz– Wicelider wygrał halowy turniej o mistrzostwo ziemi sieradzkiej. Warta rozegrała pierwszy sparing, wygrywając 4:0 z Jutrzenką Warta. Jednego gola strzelił testowany Adam Patora z ŁKS ME . Drużynę Warty zasilili ponadto: Ireneusz Głącki ( Sokół Aleksandrów), Marcin Szmidt ( Lech Poznań), Piotr Chojecki i Robert Jarecki ( Jutrzenka Warta).

GLKS Nadarzyn – po pożegnaniach, nadszedł czas na wzmocnienia – drużynę wzmocnił Przemysław Sztybrych z Sokoła Aleksandrów Łódzki oraz Hubert Trocikowski ze Zdroju Ciechocinek. Nadarzyn rozegra swój pucharowy mecz 7/8 marca z Legionovią.

Mazur Karczew – przebywa na zgrupowaniu w Ciechanowie. Do drużyny powrócił z Amura Mariusz Wojciechowski, planowany jest powrót zasłużonego dla drużyny z Karczewa Piotra Zegarka, testowani są Filip Kamiński i Jacek Kajtkowski ze Startu Otwock. Przeciwnikiem Mazura w pucharze będą rezerwy Polonii Warszawa. Mecz może nie odbyć się z powodu zlikwidowania rezerw Polonii.

Nadnarwianka Pułtusk – Niepowodzeniem zakończył się halowy turniej w Ostrołęce, gdzie drużyna Nadnarwianki zajęła ostatnie miejsce. W najbliższy weekend wystartuje w kolejnym turnieju – w Ciechanowie. Nadnarwianka odbędzie cały cykl przygotowań do wiosny, bowiem trafiła wolny los w Pucharze Polski, awansując tym samym do kolejnej rundy.

MKS Kutno – Testowanego przez Pelikana Łowicz (rozegrał już dwa mecze) Krystiana Bolimowskiego może zastąpić…. jego brat Konrad Bolimowski grający w Pelikanie. Drużynę może opuścić Marcin Zimoń, wzmacniając Włókniarza Konstantynów.

Legionovia Legionowo – potwierdzono przedłużenie wypożyczenia ze Świtu Marcina Gumowskiego, podstawowego zawodnika Legionovii jesienią. Drużynę wzmocnił także Piotr Boratyński z Korony Góra Kalwaria. Jest to powrót do drużyny z Legionowa.

Narew Ostrołęka – Ifeanyi Godstime Uwadizu, nigeryjski piłkarz Narwi wyjechał na obóz z GKP Gorzów Wlk. W najbliższy weekend Narew rozgrywa sparing z Drukarzem Warszawa, po czym drużyna wyjeżdża na obóz w Miętnem. Narew, podobnie jak Nadnarwianka bez gry awansowała do kolejnej rundy PP.

UKS SMS Łódź– po przegranym 0:6 meczu z GKS Bełchatów, tym razem UKS pokonał 5:2 drużynę ŁKS ME. Drużynę opuścił Jakub Kowalski, który został wypożyczony do Wigier Suwałki, do drużyny z Gawina Królewska Wola powrócił Piotr Burski.

Omega Kleszczów– ma nowego trenera, którym został Wojciech Robaszek, który w swoim trenerskim dorboku ma zaliczone prowadzenie drużyny w…Brazylii. Nowymi piłkarzami są 20- letni młodzieżowcy z Piotrcovii – Jakub Paprocki i Michał Grzybowski. Z Kleszczowa do Bukowiec odszedł bramkarz Przemysław Zalewski.

Wisła II Płock – Płocczanie trenują u siebie, 31 stycznia wyjeżdżają na obóz do Muszyny, a 11 lutego rozegrają pierwszy sparing z MKS Ciechanów.

Woy Bukowiec Opoczyński – wiosną drużyną „mięsnych” poprowadzi doświadczony Zbigniew Podsiębierski, były trener m.in. KSZO Ostrowiec, Heko Czermno, Ceramiki Paradyż, Ceramiki Opoczno i Mazowsza Grójec. Zastąpi Ryszarda Pomykałę. Z drużyny odszedł do Włokniarza Konstatntynów Piotr Dziuba.
Zasilił bramkarz Przemysław Zalewski z Omegi.

Mazowsze Grójec – po odejściu czterech podstawowych piłkarzy, Mazowsze zaczyna uzupełniać skład. Do Grójca wrócił z Warki bramkarz Piotr Łuszczyk, z Tarpana Hubert Baranowski, z drużyną trenuje Bartłomiej Zawadzki z Wulkana.

Stal Niewiadów – Wiadomo jedynie, że drużynę opuścił Klaudiusz Król, który powrócił do Ceramiki Opoczno.

Włókniarz Konstantynów – Najciekawsze na koniec. Drużyna „czerwonej latarni” ligo ostro się wzmacnia. Za trenerem Witoldem Obarkiem przychodzą znani mu piłkarze z Sokoła Aleksandrów – Paweł Golański i bramkarz Roman Słowiński, który będzie godził występy w III lidze z grą w I lidze futsalu. W kręgu zainteresowań są także kolejni dwaj gracze z Aleksandrowa. Drużynę Włókniarza ma wzmocnić Marcin Zimoń z MKS Kutno, który ma w dorobku sześć występów w ekstraklasie w barwach Cracovii. Inne wzmocnienia Włókniarza to: Piotr Dziuba ( Woy Bukowiec), Patryk Dworski ( Heko Czermno), Patryk Olejnik ( Prosna Kalisz), Kamil Wojcieski (WKS Wileuń).

Wzmocnienia zespołu z Konstantynowa zapowiadają zaciętą walkę o utrzymanie w lidze.

PODOBNE WPISY