Zmiany u znanych

Świąteczna atmosfera, boiska zasypał śnieg, ale w klubach trzeciej ligi nie zapadają w zimowy sen. Kilka ważnych zmian nastąpiło w klubach z esktraklasową przeszłością, ale najważniejszą informacją przerwy zimowej może być „przeprowadzka” piłkarza z polskiej trzeciej ligi do… Arsenalu Londyn. Trzecioligowy bramkarz…burmistrzem.

      Wiele zmian następuje w „markowych” klubach naszej ligi. Świt Nowy Dwór zmienił trenera – Igora Gołaszewskiego zmienił Marek Papszun, który z powodzeniem prowadził Legionovię Legionowo i możliwe, że wraz z trenerem przyjdzie do Świtu kilku zawodników z Legionowa.
      ŁKS Łódź zmienił trenera. Andrzeja Kretka zastąpił Marek Chojnacki – jeden z najbardziej zasłużonych zawodników w historii tego klubu. Chojnacki ma także duże doświadczenie w trenowaniu piłkarzy ŁKS – drużynę seniorów tego klubu prowadził już…cztery razy. ŁKS pozegnał się z dwoma doświadczonymi piłkarzami – Arkadiuszem Mysoną i Adrianem Kasztelanem. Wygląda to na wietrzenie szatni po stracie szans na awans do drugiej ligi.
     Podobnie wygląda zima w Polonii Warszawa. Prawdopodobnie drużynę opuści trener Dariusz Dźwigała, a jego następcą może zostać Jerzy Engel jr. Także przy Konwiktorskiej pożegnano się z doświadczonymi zawodnikami: Dominikiek Lemankiem i Wojciechem Szymankiem.
    Najgłośniejsza zimowa dyskusja transferowa w Polsce prowadzona jest wokół przejścia z Legii do Arsenalu Londyn 16- letniego Krystiana Bielika, który w rundzie jesiennej grał w rezerewach mistrza P0olski, a po zakończeniu trzecioligowych rozgrywek zadebiutował w ekstraklasie i Lidze Europy. Jeśli zdolny piłkarz stanie się gwiazdą, także nasz klub znajdzie się w opisie jego kariery, bowiem jego ligowy debiut w seniorskiej piłce nastąpił właśnie podczas meczu z Bronią.
    Drużyna rezerw Legii ma ulec znacznemu przemeblowaniu. Do innych klubów mają być wypożyczeni zawodnicy z rocznika 1994, a drużyna ma zostać zasilona młodszymi piłkarzami.
    Możliwe, że Ursusa Warszawa opuści Jewhen Radionow, jeden z najlpeszych zawodników „Traktorków”. Tym piłakrzem zainteresowany jest Dolcan Ząbki.
    Adam Bolek najprawdopodobniej nie stanie już między słupkami Pilicy Białobrzegi, bowiem został… burmistrzem Białobrzegów.

PODOBNE WPISY