Zmiany w Broni Radom

Powoli rozkręca się transferowa karuzela w Broni Radom. Paweł Młodziński, bramkarz tej drużyny pomimo propozycji z innych klubów podpisał umowę. Również Marcin Boguś zdecydował się na grę w klubie z radomskich Plant.

źródło: echodnia.eu

Trener Artur Kupiec przebywa za granicą na wczasach, a działacze Broni Radom kadrowe zmiany powierzyli jemu i w tym temacie wypowiadają się niechętnie. Jednak w ostatnich dniach doszło do kilku istotnych zmian w zespole. Jesienią w tej ekipie na pewno nie zobaczymy Patryka Wajszczuka i Krzysztofa Banaszkiewicza. Ten pierwszy po okresie wypożyczenia musi wrócić do Szydłowianki Szydłowiec, zaś drugi podpisał umowę ze Zwolenianką Zwoleń.

– Nie byłem pewien, czy w Broni nadal są mną zainteresowani. Mój telefon milczał, a ja nie mogłem dłużej czekać i zdecydowałem się na Zwoleniankę Zwoleń – mówi Banaszkiewicz.

W najbliższych dniach będzie wiadomo, czy po stronie ubytków można zapisać nazwisko 19-letniego Adriana Ziętka. Młody zawodnik otrzymał zaproszenie na testy w Lechii Gdańsk, gdzie będzie sprawdzany pod kątem gry w Młodej Ekstraklasie. Testy potrwają do poniedziałku.

W Broni będą również wzmocnienia. Większość zawodników z dotychczasowej kadry deklaruje chęć pozostania w Broni, mimo, wszyscy czekają na telefon od trenera.

– Kto będzie grać w klubie musi stawić się na pierwszych zajęciach 10 lipca. Wtedy rozpoczniemy rozmowy na temat umów. Jestem jednak dobrej myśli, że trenerowi uda się zbudować solidna kadrę, która będzie w stanie powalczyć o powrót do trzeciej ligi – przekonuje wiceprezes Broni, Piotr Kalinkowski.

Wiadomo już, że z Bronią związał się były piłkarz Widzewa Łódź, Marcin Boguś. W zespole zostanie także bramkarz Paweł Młodziński, którego namawiano do powrotu do Mazowsza Grójec. Ciszy zapewne również to, że poważne kontuzje wyleczyli Robert Rogala i Michał Doliński i od 10 lipca będą normalnie trenować z drużyną. Pierwszy mecz sparingowy Broń rozegra 18 lipca w Kielcach z rezerwami tamtejszej Korony.

PODOBNE WPISY