Zróbmy łomżing po radomsku

BROŃ RADOM - ŁKS 1926 ŁOMŻA
Sobota godz. 17
Stadion przy ul. Narutowicza 9Przed nami kolejny ligowy pojedynek, który może się okazać ważnym przełomowym spotkaniem dla naszej drużyny. Po serii nie powodzenia liczymy, że Broń przełamie się z ostatnim w tabeli ŁKS i w końcówce sezonu zdoła się bezstresowo utrzymać. Przeciwnik na wyjeździe nie wygrał, co nie oznacza, że nasza drużynę czeka spacerek! Nikogo nie wolno lekceważyć.

Odmłodzony zespół ŁKS Łomża myśli już bardziej o wakacjach i przygotowaniach do czwartej ligi. Zespół ostatni mecz wygrał 1 września z Mazurem Ełk u siebie. Jednak sugerowanie, że łomżanie przyjadą tylko odbyć mecz w Radomiu, byłoby dużym błędem. Podopieczni trenera Roberta Speichlera potrafili wiosną sprawić niespodzianki. Zremisowali z liderem na wyjeździe, Sokołem Aleksandrów Łódzki. Zremisowali również z Mazurem Ełk, który wiosną gra nieźle. Nasi piłkarze nie mogą w żaden sposób lekceważyć przeciwnika i muszą od pierwszych minut podejść do meczu skoncentrowani.

Jesienią Broń wygrała w Łomży 4:3, a rywale dwa gole zdobyli po rzutach karnych. SKRÓT TEGO MECZU TUTAJ

Jeśli chodzi o nasz zespół to nie ma potrzeby wracać do ośmiu meczów bez zwycięstwa. W poniedziałek zespół był na basenie, we wtorek biegał po Lesie Kapturskim, tak aby poczuć głód piłki. Dopiero od środy odbywały się normalne zajęcia piłkarskie.

– Ten tydzień był poświęcony trochę innej pracy. Chcemy zresetować głowy i oddzielić grubą kreską nasze niepowodzenia. Teraz jest mecz z ŁKS Łomża i nad tym się skupiamy. Wierzę, że przy wsparciu kibiców, powalczymy, wygramy i morale zespołu trochę się poprawią – mówi trener Dariusz Różański.

Cieszy na pewno fakt, że powoli poprawia się sytuacja kadrowa w naszej drużynie. Za kartki pauzować będzie Dawid Sala, a z powodu kontuzji nie wystąpi Emil Możdżonek. W przypadku tego ostatniego kontuzji nie okazała się aż tak poważna i po kilku dniach Emil powinien wrócić do gry. Treningi po 6 tygodniach przerwy wnowił Maksim Kventsar, ale on też jeszcze nie zagra.

Po pauzie za kartki na boisko wracają Kamil Czarnecki i Przemysław Wicik.

– Mam jeszcze dwa znaki zapytania przed tym meczem, ale rzeczywiście sytuacja kadrowa wreszcie jest lepsza niż w poprzednich spotkaniach – zaznacza trener Różański.

Do Radomia wybiera się spora grupa fanów ŁKS Łomża. Liczymy również, że nie zawiodą nasi kibice i będzie nam towarzyszyć świetna atmosfera. Zachęcamy, aby do kasy biletowej udać się kilka minut wcześniej.

Dla tych, którzy nie mogą być na stadionie, tradycyjnie przeprowadzimy tekstową relację live.

PODOBNE WPISY