Zwycięstwo w Grójcu

MAZOWSZE GRÓJEC - BROŃ RADOM 1:2 (1:1)
16" Marczak, 86", Stefański - 35" Złoch
BROŃ: Majos-Ankurowski-Skórnicki-Gorczyca-Kwiatkowski-Leśniewski-Wicik-Lach-Nowosielski-Bojek-Marczak  oraz  Ślifirczyk, Sałek, Oshikoya, Budziński, Stefański,Krukowski

Ku zdziwieniu mecz w Grójcu rozgrywany jest na świetnie przygotowanym boisku.  Zapowiada się więc na ciekawe i pożyteczne spotkanie.

Początek spotkania wyglądał źle w wykonaniu Broni. Gospodarze stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje i powinni prowadzić.  W 14 minucie nasz zespół odpowiedział. Nowosielski był faulowany przez Praska w polu karnym. „Jedenastki” nie wykorzystał jednak Marczak. Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund później, po ładnej , zespołowej akcji trafia do siatki.

W 35 minucie Mazowsze wyprowadza szybką  kontre i Daniel Złoch pokonuje bezradnego Majosa. Chwile wcześniej nie popisali się nasi napastnicy.  Najpierw Marczak, a potem  Bojek pudłują z bliska.  

Do przerwy remisujemy. Cieszy fakt, że było parę momentów, gdy nasza drużyna po przez pare szybkich podań, dochodziła do sytuacji bramkowych, których w tym meczu jest bardzo dużo z obu stron. Ten element gry wygląda naprawdę objecująca, jednak razi brak skuteczności.

W 47 minucie  zamieszanie w naszym polu karnym i poprzeczka ratuje nas od straty drugiej bramki. Znowu zaczęliśmy źle, dużo strat i niedokładnych podań.
W 59 minucie w  jak narazie najlepszej sytuacji drugiej odsłony , Ślifirczyk wychodzi sam na sam i trafia w słupek.  Atakujemy, ale Mazowsze mądrze się broni.
W 86 minucie wreszcie wychodzimy na prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony Kwiatkowskiego, Ślifirczyk strzela w bramkarza, i dobija najmłodszy na placu Stefański. Druga połowa nie jest dobra w wykonaniu Broni. Nie mogliśmy złamać Grójeckiej obrony, przy czym Mazowsze mogło nas skarcić..
Koniec spotkania. Na bardzo dobrze przygotowanym placu, Broń odnosi zwycięstwo w pierwszym meczu kontrolnym w 2014 roku. Wiecęj o meczu oraz fotki wieczorem.