Broń – Pogoń, czyli niektórzy znają się jak łyse konie

To będzie mecz inny niż wszystkie. Przyjeżdża lider. Dla trenera Mateusza Dudka pojedynek przeciwko klubowi, w którym pracował dwa lata. Dla Matheusa Diasa to też konfrontacja z Bronią, do której wciąż czuje sentyment. Takich wspólnych mianowników Broni i Pogoni Grodzisk Mazowiecki nie brakuje. Choć na murawie tych sentymentów raczej nie będzie. Dlatego warto w piątek o godz. 18 zasiąść na obiekcie przy ul. Narutowicza 9.

Mateusz Dudek pracował w Pogoni Grodzisk Mazowiecki przez prawie dwa lata. Jesienią już miał okazję grać przeciwko swojemu byłemu klubowi. Wówczas grodziszczanie u siebie wygrali 2:1.
– Generalnie kadra Pogoni się zmieniła. Z ostatniego meczu w pierwszej jedenastce było sześciu graczy, z którymi pracowałem. Do takich spotkań podchodzę na chłodno. Odchodziłem z Pogoni w dobrej atmosferze i na pewno cieszę się, że będę mógł spotkać ludzi z którymi pracowałem. Niemniej wiadomo, że na murawie sentymenty schowamy do kieszeni – mówi trener Broni, Mateusz Dudek.

Matheus Dias, Brazylijczyk z włoskim paszportem, w Polsce mieszka od 2020 roku. W Broni grał dwa sezony, w sumie wystąpił w 52 meczach. To niezwykle sympatyczny zawodnik, którego kibice do dziś wspominają z ogromnym sympatią.

– Jestem szczęśliwy, że w piątek ponownie zagram w Radomiu i wystąpię przy Narutowicza 9. Radom to miłe miejsce, w którym przeżyłam swoje pierwsze chwile w Polsce. Przeżyłem tam dobre chwile i dobrych przyjaciół. miło będzie spotkać tam znajomych. Zbliżamy się do końca sezonu i walczymy o awans. Każdy mecz jest teraz bardzo ważny. ale cieszę się, że znów mam okazję zagrać w Narutowicza 9. Mam nadzieję, że uda nam się zapewnić kibicom, którzy będą na trybunach dobry mecz – mówi Matheus Dias.

Na tym jednak wspólne mianowniki się nie kończą. W zespole z Grodziska Mazowieckiego występują też Damian Winiarski, Kamil Odolak i Mateusz Małecki, którzy w przeszłości grali w Broni Radom. Po drugiej stronie barykady trzeba wspomnieć, że wiosną 2020 roku w Pogoni grał Michał Wrześniewski. Z kolei w sezonach 2020/21 oraz 21/22 graczem tego klubu był Sebastian Kobiera. Również Piotr Owczarek w sezonie 21/22 grał w Grodzisku Mazowieckim.

Mecz Broń – Pogoń już w piątek o godz. 18. Niebawem zapowiedź spotkania!

PODOBNE WPISY