Broń w sparingu pokonała rezerwy Wisły Płock

W ostatnim w tym roku meczu sparingowym, Broń Radom pokonała czwartoligowe rezerwy Wisły Płock. W naszej ekipie testowano kilku zawodników.

Broń Radom – Wisła II Płock 3:1 (2:0)

Bramki: Odolak 12, Grudzień 14, Goljasz 70 – ??? 75 z karnego.

Broń: Ginał – Derlatka, Banaszkiewicz, Machajek, testowany, Kobiera, testowany, Szymczak, testowany, Grudzień, Odolak oraz Piotrowski, Knap, Strzałkowski, Jendryczko, testowany, Mydłowiecki, Kielak, Goljasz, Kowalski, Kaczmarczyk, Grobla, T. Głogowski.

W ostatnim towarzyskim spotkaniu, trenerzy Michał Pulkowski i Wiktor Kupiec wystawili bardzo eksperymentalny skład. Zagrało kilku zawodników z dotychczasowej kadry, kilku graczy z rocznika juniorskiego 2005, a także testowani gracze, w przeważającej mierze młodzi, perspektywiczni piłkarze.

Broń w tym spotkaniu była zespołem lepszym, choć to nie wynik był tutaj sprawą najważniejszą. Pierwszy gol padł po łądnej, zespołowej akcji, po której Kamil Odolak znalazł się sam na sam i trafił do siatki. Drugi gol padł po ładnym, prostopadłym podaniu Sebastiana Kobiety i Adrian Grudzień znalazł się w idealnej sytuacji.

W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Piotr Goljasz który wykorzystał sytuację sam na sam i trafił do bramki.

Broń chwilę później straciła gola po rzucie karnym.

– Taki sparing jest pozytywny, daje nam sporo spostrzeżeń, informacji. Zwłaszcza jeśli chodzi o zawodników, którzy dotąd mniej grali. Przede wszystkim zadowoleni jesteśmy, że wszyscy są zdrowi, nie ma kontuzji. Obejrzymy jeszcze wideo, przeanalizujemy ten sparing i będziemy podejmować decyzje jeśli chodzi o testowanych zawodników. Na pewno chcielibyśmy, aby zawodnicy z rocznika 2005 zaczęli z nami przygotowania. Dostaną swoją szansę, niech powalczą o swoją pozycję w klubie – powiedział nam trener Michał Pulkowski.

Nasz zespół będzie miał przerwę do 9 stycznia.

 

PODOBNE WPISY