Co słychać u rywala! Olimpia Zambrów zimą wzmocniła się, aby walczyć o utrzymanie

W sobotę o godz. 17 nasza Broń Radom zagra pierwszy domowy mecz przed własną publicznością. Dotychczasowe pojedynki z ZKS zawsze były wyrównane, zacięte i pełne emocji i podejrzewamy, że w sobotę będzie podobnie. Co działo się u rywala zimą? Piszemy poniżej.

Jesienią udało się Broni wygrać w Zambrowie. Olimpia wówczas źle zaczęła rundę i po pierwszych kolejkach zamykała ligową tabelę. Potem zambrowianie się rozkręcili i obecnie z dorobkiem 20 punktów zajmują 13 lokatę w tabeli. Jest to bezpieczne miejsce, ale niewielka przewaga nad kreską spadkową, nie daje komfortu drużynie.

Zambrowski klub zimą rozstał się z czwórką zawodników: Kacprem Głowickim, Orestem Tkaczukiem, Kacprem Piekarskim i Przemysławem Jastrzębskim. Ten ostatni to wychowanek, kapitan i legenda Olimpii, dla której rozegrał 315 spotkań, w których zdobył 66 goli. W ich miejsce zakontraktowano dwóch graczy czwartoligowej Mszczonowianki: 26-letniego napastnika Arkadiusza Drapsę (11 goli jesienią) oraz 19-letniego pomocnika, Krzysztofa Kozaczuka. Ofensywę wzmocnił również 26-letni wychowanek Stali Stalowej Wola, który ostatnio grał w Hutniku Warszawa, Kacper Siudak. W linii obrony zobaczymy zaś wychowanka BATE Borysów, Antona Tarusova. 19-letni stoper grał ostatnio w liderze grupy trzeciej, Rekordzie Bielsko-Biała. Ponadto nowym bocznym obrońcą został 19-latek z KS Łomianki, Maciej Wojciechowski. W ostatnich dniach dołączył też Andriej Trukhan, napastnik czwartoligowego Oskara Przysucha.

Zimą Olimpia zagrała pięć gier kontrolnych, w których pokonała Ruch Wysokie Mazowieckie (9:4) oraz KS CK Troszyn (1:0). Był to pierwszy oraz ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Ponadto bezbramkowo zremisowano z Ząbkovią, a starcia ze Świtem Nowy Dwór Maz. (2:4) oraz Legionovią (1:2) kończyły się porażkami. Najlepszym strzelcem okazał się Jakub Jakimiuk.

Mecz Broń – Olimpia już w sobotę o godz. 17. Jutro szersza zapowiedź spotkania.

Źródło: własne/GKS.net.pl

PODOBNE WPISY