Czas na Puchar Polski. W środę wyjazd do Mińska Mazowieckiego

Nasza Broń od ćwierćfinału mazowieckiego szczebla rozpoczyna tegoroczną przygodę z Pucharem Polski. W środę o godz. 17 zespół trenera Mateusza Dudka zagra na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

W ostatnich latach bywało różnie z Pucharem Polski. Przez kilka lat w w Pucharze Polski Broń nie odnosiła większych sukcesów. Nie licząc wygrania w 2018 roku zwycięstwa z Centrum Radom, ale był to finał okręgowego Pucharu Polski. Na szczeblu mazowieckim Broń z reguły odpadała w pierwszej, lub drugiej rundzie. Wyjątkiem był rok 2012 kiedy Broń awansowała do finału i na stadionie głównym przy ul. Łazienkowskiej zagrała z Legią II (wówczas Młoda Ekstraklasa). Wtedy Broń prowadziła 1:0 po golu Arkadiusza Chudzińskiego, ale w drugiej połowie legioniści zdobyli dwie bramki i wygrali spotkanie.
Rok temu nasz zespół pokonał 9:0 Ursus Warszawa, potem rezerwy Wisły Płock i odpadł dopiero w półfinale.
Teraz drużyna chciałaby odnieść sukces. Trener Mateusz Dudek podkreślał, że mamy jeszcze sporo obszarów do zagospodarowania – chcemy utrzymać się w III lidze, sięgnąć po premię Pro Junior System i powalczyć o finał lub triumf w mazowieckim Pucharze Polski. Wszystkie cele są jak najbardziej do zrealizowania, a trener ma ból głowy, aby tak rotować składem, żeby zespół możliwie jak najmocniejszy podchodził do kolejnych spotkań. Nie jest to łatwe, bo po sobotnim ciężkim boju w Nowym Dworze Mazowieckim, przyjdzie nam w środę bić się z mocnym czwartoligowcem, a już za chwilę w perspektywie trzeba będzie powalczyć o punkty w derbach regionu z Pilicą (sobota godz. 17 przy N9). Plan jest ambitny, a czasu niewiele.

W naszym klubie „Mówisz Mazovia – myślisz baraże z 2018 roku”. W czerwcu minie sześć lat od pamiętnych meczów barażowych o awans do III ligi. Wówczas zarówno w Radomiu, jak i Mińsku nasza Broń wygrała w stosunku 2:0. I niestety od tamtej pory brakuje spektakularnych sukcesów naszej drużyny. Dlatego dobrze byłoby już teraz sięgnąć choćby po ForBET Puchar Polski, zdobyć nagrodę finansową, a przed nowym sezonem zagrać w rozgrywkach na szczeblu centrulnym. Fajnie by było…
Mazovia w IV lidze zajmuje siódme miejsce. Czołówka jest bardzo silna, a Mazovia długo walczyła o promocję do III ligi. Jednak wydaje się, że ostatnia porażka z Ząbkovią Ząbki
sprawiła, że „Maza” raczej nie odrobi już 12 punktów straty do lidera.

Środowy mecz Mazovia – Broń rozpocznie się o godz. 17. Na naszej stronie będzie można śledzić najważniejsze wydarzenia. W przypadku wygranej, w półfinale zagramy ze zwycięzcą pary Wisła II Płock – Victoria Sulejówek.

W innych meczach: Mławianka – Pogoń Grodzisk (Mława zrezygnowała z udziału w rozgrywkach), Legionovia – Legia II.

PODOBNE WPISY