Czas na regionalne derby. Broń jedzie do Białobrzegów!

Mecze z Pilicą Białobrzegi w ostatnich kilkunastu latach stały się niemal tradycją. Bywało różnie, ale prawie zawsze na wyjazdach naszej drużynie grało się w Białobrzegach bardzo ciężko.

PILICA BIAŁOBRZEGI – BROŃ RADOM
Sobota godz. 15
stadion. ul 11 listopada 57

Nasz sobotni przeciwnik latem mocno się zmienił. Odeszła spora część zawodników. Ubyli między innymi Damian Winiarski, Konrad Paterek, Konrad Rudnicki, Filip Adamczyk, czy kilku innych. Dołączyła głównie mlodzież. Co zresztą widać w tabeli Pro Junior System. W białobrzeskim klubie nie urywają, że w tym sezonie interesuje ich nagroda finansowa. Na razie w tej klasyfikacji zespół zajmuje drugie miejsce, tuż za Bronią.
W tabeli III ligi z dorobkiem sześciu punktów Pilica zamyka stawkę, ale w naszym zespole nikt nie wspomina, że czeka nas łatwy mecz.

– Jest ścisk w tabeli. Nie ma w tym roku słabeuszy. Pomiędzy nami, czyli 9 miejscem, a strefą spadkową jest zaledwie dwa punkty różnicy – zaznacza kapitan Broni, Sebastian Kobiera.

Białobrzeżanie potrafili wygrać na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok, zanotowali cenne remisy z GKS Wikielec, Wartą Sieradz, czy rezerwami Legii. Nawet w ostatnim meczu z Pelikanem prezentowali się dobrze mimo porażki po dwóch rzutach karnych dla gospodarzy.

– Pilica to młoda drużyna, ale bardzo ambitna i wiem, że to nie będzie łatwy pojedynek dla nas – zaznacza Marek Chudziński, kierownik naszego zespołu.

Trener Mateusz Dudek ma ten komfort, że na zajęciach trenują wszyscy, nikt też nie będzie pauzował za nadmiar kartek.

– Wiemy, że czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Obie ekipy będą bardzo zmotywowane, a o wyniku mogą decydować detale. Z naszej strony jest pełna mobilizacja. Wszyscy zawodnicy są zdrowi oraz nikt nie pauzuje za kartki. Mamy swój plan na to spotkanie i damy z siebie wszystko żeby wygrać – mówi szkoleniowiec Broni.

Przewaga naszej drużyny nad strefą spadkową nie jest duża, więc liczymy na dobry wynik. Jeśli zespół wyjdzie na boisko skoncentrowany, zagra skutecznie, to o dobry wynik będzie zdecydowanie łatwiej. Liczymy też, że na derbową potyczkę wybierze się spora grupa kibiców, bo to wsparcie będzie naszej drużynie potrzebne.

Tradycyjnie z meczu przeprowadzimy relację tekstową na naszej stronie

PODOBNE WPISY