Dla Brunatnych liczy się tylko awans. Co słychać u naszego rywala?

Już w sobotę piłkarze Broni Radom rozpoczną rundę wiosenną, wyjazdowym meczem z GKS Bełchatów, byłym wicemistrzem Polski. Dla „Brunatnych” w tym sezonie liczy się tylko awans i to przyświeca cel. Gospodarze będą faworytem tej konfrontacji, ale to GKS musi, a Broń może…

Po rundzie jesiennej GKS Bełchatów zajmuje trzecią lokatę, mając do lidera dwa punkty przewagi. Ostatni jesienny mecz przegrany aż 0:6 z rezerwami Legii sprawił, że bełchatowianie stracili fotel lidera i mistrza jesieni. Niemniej straty są tak niewielkie, że wiosna w tej lidze i walka o awans zapowiadają się bardzo ciekawie.

Trenerem GKS Bełchatów jest Bogdan Jóźwiak, szkoleniowiec, który Broń zna bardzo dobrze, bo w przeszłości już jako trener Warty Sieradz, Sokoła Aleksandrów Łódzki, Pelikana Łowicz, czy też Ursusa, mierzył się przeciw naszej drużynie. Zimą w jego drużynie nie zaszły wielkie zmiany. Z GKS odeszło czterech graczy, ale trudno tu mówić o wielkich osłabieniach. Dołączył ciekawy duet graczy z wyższy lig, Mateusz Malec ze Skry Częstochowa i młody gracz wypożyczony z Cracovii, Oskar Wójcik.

Sparingi:

GKS Bełchatów – Widzew II Łódź 3:0 (1:0)
GKS Bełchatów – Warta Działoszyn 6:2 (3:1)
ŁKS II Łódź – GKS Bełchatów 1:1
Skra Częstochowa – GKS Bełchatów 1:1 (0:1)
Star Starachowice – GKS Bełchatów 2:6 (1:2)
GKS Bełchatów – MKS Kluczbork 1:2 (1:1)
Górnik Łęczna – GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
Wisła Płock – GKS Bełchatów 4:2 (1:1)

Zmiany kadrowe
Przybyli: Oskar Wójcik (Cracovia)
Mateusz Malec (Skra Częstochowa)
Ubyli:
Kamil Jasiński (LZS Starowice Dolne)
Mikołaj Bociek
Kamil Mizera
Sebastian Ochocki

Początek meczu Bełchatów – Broń w sobotę o godz. 14. Zapowiedzi tego pojedynku już wkrótce na naszym portalu.

PODOBNE WPISY