Do pozostania dwa kroki. Jak wygląda sytuacja Broni Radom?

Dwie kolejki pozostały do zakończenia sezonu 2022/23 w trzeciej lidze. Nasz zespół matematycznie nie jest jeszcze bezpieczny i potrzebujemy jeszcze co najmniej jednego punktu, aby się utrzymać.
Teoretycznie nasza Broń nie musi zdobyć żadnego punkty i przy korzystnych innych wynikach utrzyma się w lidze.
Ursus Warszawa spadł już z ligi. Poza tym sześć zespołów walczy o to, aby nie znaleźć się na miejscach spadkowych 16-17. Spośród tych drużyn Broń ma najlepszą sytuację. Również dlatego, że w pojedynkach bezpośrednich ze wszystkimi zespołami ma najlepszy bilans bezpośredni bilans. Jedynie z Olimpią Zambrów remisowaliśmy dwukrotnie, ale bilans bramkowy jest mocno po naszej stronie.

W sobotę możemy się utrzymać jeśli Warta Sieradz nie wygra z Unią na wyjeździe, Sokół Ostróda nie wygra z Błonianką, lub Concordia przegra u siebie z Olimpią Zambrów. Jeśli zapadną inne rozstrzygnięcia będziemy spoglądać na ostatnią kolejkę, gdzie Concordia zagra na wyjeździe z Błonianką, Olimpia u siebie z ŁKS II, a Warta Sieradz z Legionovią. Chyba, że Sokół nie poradzi sobie z Ursusem w Warszawie.

Najlepiej, aby nasza drużyna sprawiła niespodziankę i zapunktowała w Łowiczu. Wówczas wszystkie inne wyniki będą nam obojętne.

Kolejka 33
Sokół Ostróda – Błonianka
Pelikan – Broń
Unia Skierniewice – Warta
Concordia – Olimpia Z.

Kolejka 34
Błonianka – Concordia Elbląg
Olimpia – ŁKS II
Warta – Legionovia
Broń – Lechia
Ursus – Sokół

PODOBNE WPISY